Warsztaty

W pępowskim Centrum Rozwoju Gminy zorganizowano świąteczne warsztaty dla dzieci. W warsztatach wzięli udział uczniowie klasy IIa Szkoły Podstawowej w Pępowie wraz z wychowawcą Panią Izabelą Marszałek. Warsztaty zorganizowało CRG i senator Marian Poślednik. Dzieła wykonane własnoręcznie przez uczestników zawieszono na choince, którą podarowano małym pacjentom oddziału dziecięcego w gostyńskim szpitalu.

Spotkanie w Pępowie rozpoczęto od obejrzenia filmu o segregacji odpadów. Dzieci dowiedziały się, jak postępować z odpadami. Potem przekonały się, że z rzeczy już niepotrzebnych można wykonać ciekawe ozdoby. Celem warsztatów było właśnie to, aby pokazać, że nie tylko nowe kupione rzeczy są fajne, ale także te wykonane przez nas samych. Ważne było również to, aby maluchy pomyślały o innych. Dzieci były bardzo zadowolone z warsztatów.