Spotkanie ze strażakiem

Dnia 4 maja 2018r. odbyło się spotkanie uczniów klasy 3c z ogniomistrzem z Państwowej Straży Pożarnej w Lubiniu panem Sławomirem Rypieniem – tatą Bartka.

W trakcie spotkania zaproszony gość przybliżył słuchaczom na czym polega praca strażaka, jak należy zachowywać się w sytuacji, gdy jesteśmy świadkiem wypadku lub pożaru. Przypomniał numery pod jakie mogą dzwonić i jakie informacje przekazać wzywając pomocy. Dzieci uważnie słuchały, a także chętnie dzieliły się wiedzą, którą nabyły w trakcie nauki. Dowiedziały się, że straż pożarna oprócz gaszenia pożarów pomaga ludziom podczas wypadków samochodowych, powodzi oraz prowadzi wiele innych działań, które służą ludziom i ich bezpieczeństwu. Interwencje te są bardzo niebezpieczne i wymagają niecodziennej odwagi. Nasz gość zaprezentował umundurowanie i ekwipunek strażaka. Trzecioklasiści mogli przymierzyć specjalistyczny i jakże ciężki strój, w którym strażacy gaszą pożary. Duże zainteresowanie wywołał pokaz aparatu ODO i sygnalizatora bezruchu. Uczniowie mieli możliwość nauki wiązania węzłów oraz rozwijania węża pożarniczego.

Dzięki spotkaniu z wyjątkowym gościem dzieci utrwaliły sobie wiadomości na temat bezpiecznych zachowań i zapobiegania sytuacjom zagrażającym życiu. Dziękujemy panu Rypieniowi za ciekawą i ważną lekcję. Z okazji święta świętego Floriana – patrona strażaków, które przypadało w dniu naszego spotkania, życzyliśmy wielu sukcesów i dziękowaliśmy za trud i ofiarną służbę.