Niepodległa na plakacie i laurce.

Uczniowie klas gimnazjalnych w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości przygotowali na lekcjach zajęć technicznych plakaty patriotyczne oraz laurki niepodległościowe, które wzięły udział w konkursie zorganizowanym przez nauczycieli techniki. Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych oraz budzenie szacunku dla Polaków i ich bohaterskich czynów. Organizując ten konkurs, chciałyśmy zaproponować taką formę uczczenia obchodów tej niezwykłej rocznicy, która sięgałaby do wyobraźni naszych uczniów. Spośród trzydziestu plakatów, wybrano dziesięć najpiękniejszych i najciekawiej zaaranżowanych. O ich wyborze zadecydowało jury w składzie: p. Arleta Adamek, p. Anna Raczkiewicz, p. Lidia Muszyńska, p. Jacek Migdalski, p. Filip Fajfer i p. Leszek Żelazny. Zdaniem jury najpiękniejsze plakaty indywidualnie lub zespołowo przygotowali:

*Maja Kowalkowska, Aleksandra Skrzypczak, Zuzanna Kaczmarek; *Sara Nalazek, Wiktoria Łyszczak; *Jakub Dalibor; *Maciej Dalibor, Dawid Fabianowski, Przemysław Przewoźny; *Wiktoria Mierzyńska, Julia Waleńska, Marzena Kandzierska; *Jagoda Ptak, Karolina Broda, Kinga Kryś; *Marta Grzonka, Agnieszka Klemens, Alicja Woźniak; *Joachim Przybylski, Klaudiusz Sierota, Dominik Klemczak; *Roksana Twardowska; *Wiktoria Stanisławska; *Joanna Wolsztyniak.

Wszystkie plakaty będą wyeksponowane w „przestrzeni publicznej” podczas obchodów Świąt Majowych w Gminnym Ośrodku Kultury w Pępowie.

By podkreślić, jak ważna jest dla nas „Niepodległa”, przeprowadziłyśmy wśród gimnazjalistów konkurs pod hasłem „Laurka Niepodległościowa”. Najpiękniejsze laurki wykonali:

*Agnieszka Klemens, *Olga Maciejewska, *Dawid Kaczmarek, *Jakub Dalibor, *Aleksandra Skrzypczak, *Marta Grzonka, *Kinga Kryś, *Mikołaj Plackowski, *Maja Kowalkowska.

Wszystkie laurki znalazły swoje miejsce na wystawie w kąciku patriotycznym, tuż przy pokoju nauczycielskim. Autorzy wyróżnionych plakatów i laurek otrzymają nagrody po świętach Bardzo dziękujemy komisji konkursowej, która miała niezwykle trudne zadanie, by spośród wielu prac wybrać te najbardziej oryginalne i pomysłowe. Dziękujemy p. Pawłowi Andrzejewskiemu, który przygotował ze wszystkich plakatów i laurek bogatą fotogalerię.