Konkurs przyrodniczo-ekologiczny

W grudniu 2017r. uczniowie klas szóstych Oliwia Bogdańska, Kinga Rolnik i Piotr Guzikowski brali udział w konkursie przyrodniczo – ekologicznym.

Został on zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Juliana Tuwima w Kobylinie pod patronatem Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Krotoszynie. Konkurs był na wysokim poziomie, składał się z trzech etapów. W pierwszym etapie należało rozwiązać test. Następnie trzeba było przeprowadzić dwa eksperymenty i sporządzić wnioski. Jeden z eksperymentów sprawił trudność niemal wszystkim uczestnikom. Trzeci etap przebiegał na ścieżce edukacyjnej, która znajdowała się na zewnątrz budynku szkoły. Były tam tablice z informacjami koniecznymi do rozwiązania krzyżówki dotyczącej zwierząt i roślin leśnych.

Po zakończeniu zmagań umysłowych, gdy komisja sprawdzała nasze prace, zostaliśmy poczęstowani pysznymi kanapkami, ciepłą herbatą i słodyczami. Przed ogłoszeniem wyników uczniowie Technikum Chemicznego z Krotoszyna zaprezentowali pokaz eksperymentów chemicznych.

Nastąpił czas werdyktu, wstrzymując oddech, czekaliśmy na wynik. Tym razem nie zajęliśmy miejsc na podium, ale jesteśmy zadowoleni z udziału w konkursie. Za nasze zmagania zostaliśmy nagrodzeni dyplomami i pendrive'ami.

Bardzo dziękujemy Szkole Podstawowej w Kobylinie, Regionalnemu Centrum Edukacji Ekologicznej w Krotoszynie za zorganizowanie ciekawego konkursu oraz nauczycielom naszej szkoły za to, że mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu. Było to dla nas wspaniałe przeżycie, wzbogacone nową wiedzą i nowymi umiejętnościami.