Konwencja o Prawach Dziecka

Dnia 22 listopada w naszej szkole po raz drugi obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.

Z tej okazji uczniowie Szkoły Podstawowej w Pępowie przygotowali apel, aby przybliżyć swoim kolegom informacje zawarte w Konwencji o Prawach Dziecka – najważniejszym dokumencie określającym prawa najmłodszych.

Uczestnicy spotkania obejrzeli prezentację multimedialną o prawach, które im przysługują i obowiązkach, z których muszą się wywiązywać. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się też pełne humoru scenki dramowe, obrazujące poszczególne prawa. Całość wzbogacona została teledyskami grupy teatralnej „Łejery” oraz piosenkami wykonanymi przez naszych uczniów.

Była to nietypowa lekcja wychowawcza, która wzbogaciła wiedzę uczniów na temat ich praw i obowiązków.

Ponadto montaż słowno – muzyczny został zaprezentowany uczniom ze Szkoły Podstawowej w Skoraszewicach.

Dziękujemy p. Leszkowi Żelaznemu za pomoc w przygotowaniu oprawy muzycznej  oraz p. Alicji Skowrońskiej za przygotowanie dekoracji.