Nie jest trudno być dobrym, wystarczy tylko chcieć.

W ramach obchodów  Dnia Patrona w naszej szkole zorganizowaliśmy trzy akcje charytatywne  na rzecz Fundacji Pomocy Humanitarnej   Redemptoris Missio. Podczas akcji  KUP PAN SZCZOTKĘzebraliśmy  430 szczoteczek i 306past do zębów dla dzieci z Afryki. Akcja PODAJ MYDŁOpolegała  na zbiórce mydła dla podopiecznych polskich misjonarzy. Nasza społeczność uczniowska zebrała tu aż 863 kostki mydła. Ciekawe przedsięwzięcie  to WŁÓCZKERSIczyli osoby, którym nie jest obojętny los marznących dzieci w Afganistanie. Uczniowie naszej szkoły przekazali na ten cel 143  motki kolorowej włóczki. Akcja dziergania ciepłej odzieży dla potrzebujących dzieci trwa już w Polsce od dziewięciu lat a zapoczątkowała ją s. Urszula Śmiech.

Bardzo dziękujemy rodzicom, wychowawcom i naszym dzieciom od przedszkola do ósmej klasy włącznie za gest dobroci i chęć niesienia pomocy innym.

Ile dasz dobrego z siebie tyle Ci się zwróci. Od innych osób,
w innej postaci,  w innym czasie, ale na pewno wróci do Ciebie"