Apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W czwartek, 5 marca 2020 r., w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, uczniowie klas VIII i VII Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła IIw Pępowie uczestniczyli w apelu patriotycznym, w trakcie którego miał miejsce ustny finał szkolnego konkursu wiedzy o „żołnierzach niezłomnych”. Zaciętą walkę stoczyło w nim sześciu finalistów z klas VIII – Oliwia Bogdańska, Aleks Błaszyk, Lidia Domaniecka, Piotr Guzikowski, Emil Krajka i Oliwia Zjeżdżałka.
   Po każdej z trzech serii pytań chór szkolny pod batutą p. Leszka Żelaznego prezentował uczestnikom apelu pieśni żołnierzy antykomunistycznego podziemia (Marsz oddziału Zapory, Niech się pani pomodli, Biały krzyż). Dopiero dogrywka pozwoliła wyłonić zwycięzcę finałowych zmagań. Została nim Oliwia Zjeżdżałka z klasy VIII b, II miejsce ex aequo zajęli: Oliwia Bogdańska, Lidia Domaniecka i Piotr Guzikowski. W oczekiwaniu na rozstrzygnięcie dogrywki obecni na apelu uczniowie obejrzeli prezentację o żołnierzach Narodowych Sił Zbrojnych. Następnie wszyscy finaliści konkursu otrzymali z rąk prowadzącej apel p. Mirosławy Bigaj nagrody książkowe (ufundowane przez Urząd Gminy w Pępowie) i pamiątkowe dyplomy przygotowane przez p. Tomasza Jarusa, który zadbał również o stronę techniczną całego przedsięwzięcia.
   Finalistom gratulujemy wiedzy, a wszystkich uczniów klas VI – VIII zapraszamy do udziału w konkursie historycznym, poświęconym 80. rocznicy zbrodni katyńskiej.