Synapsik MEN

Synapsik MEN to konkurs o charakterze ogólnopolskim, którego organizatorem jest wydawnictwo Synapsa. Stanowi on ciekawe uzupełnienie zajęć lekcyjnych. Jest cenną informacją zwrotną, zarówno dla nauczycieli jak i uczniów, o aktualnym poziomie wiedzy uczestników. Rozwiązywanie zadań konkursowych jest świetną okazją do utrwalania i poszerzania kompetencji z zakresu wielu szkolnych dziedzin. Uczniowie naszej szkoły z klas edukacji wczesnoszkolnej  chętnie i licznie uczestniczyli już w X edycji tego konkursu. Łącznie do konkursowych zmagań przystąpiło 51 dzieci z klas 1-3.

Dnia 26.02.2020 r. odbył się krótki apel podsumowujący tegoroczną edycję Synapsika. Uczestnicy zostali pochwaleni za chęć podejmowania dodatkowych intelektualnych wyzwań. Pani Dyrektor Agata Milewska wręczyła wszystkim pamiątkowe dyplomy i zachęcała zebranych uczniów do kolejnych, licznych udziałów w  konkursach kształcących kreatywność i logiczne myślenie. Oto laureaci w poszczególnych kategoriach wiekowych:

klasy 1
1 miejsce – Maja Jankowska z kl. 1a oraz Lena Otworowska z kl. 1a
2 miejsce – Liliana Twardowska z kl. 1c
3 miejsce – Kalina Stachowiak z kl. 1a oraz Katarzyna Wierzyk z kl. 1c

klasy 2
1 miejsce – Jakub Grzymisławski z kl. 2b
2 miejsce – Mateusz Kuczyński z kl. 2b
3 miejsce – Wojciech Gruchociak z kl. 2a

klasy 3
1 miejsce – Bartosz Stachowiak z kl. 3b
2 miejsce – Ksawery Sipurzyński z kl. 3a
3 miejsce – Sebastian Maćkowiak z kl. 3b.

Zwycięzcy otrzymali interesujące nagrody, a wszyscy uczestnicy drobne upominki.