Zapachniało Świętami…Warsztaty świąteczne klas 4 i 6

Uczniowie klas 4 i 6 wraz z opiekunami wybrali się na wyjątkowe spotkanie z piernikami, elfami, alpakami i św. Mikołajem. To właśnie w Gościńcu Marzymięta zapachniało Świętami Bożego Narodzenia.

Już od samego początku było bajecznie. Śnieżna sceneria i powitanie przez św. Mikołaja sprawiły, że wszyscy poczuli się świątecznie. Do pomocy przybyły Elfy, które zabrały uczniów na spotkanie z alpakami. To był dopiero początek atrakcji. Później każdy poddał się zabawom na śniegu, które pochłonęły wszystkich bez reszty. Jednak Elfy czuwały nad wszystkim. Uczniowie zostali zaproszeni do środka gościńca, gdzie panował wyjątkowo świąteczny klimat. To właśnie tam poddali się magii - przygotowywania pierników i domków z piernika. Od ciasta przez wałkowanie, wykrawanie, pieczenie i ozdabianie, które zakończyło się piernikową ucztą z ciepłą herbatą z sokiem malinowym.

Młodsi uczniowie z wielką ochotą napisali też list do św. Mikołaja, który znalazł się w skrzynce, a zdjęciom ze św. Mikołajem i Elfami nie było końca. Na zakończenie przed gościńcem czekały na uczniów klas czwartych dwie choinki do przyozdobienia kolorowymi bombkami. Po kilku godzinach fantastycznego spotkania czas było wracać.

Starsi uczniowie udali się w dalszą podróż do Poznania, gdzie odbyli magiczny spacer ścieżkami Lumina Park. Przepiękne iluminacje świetlne nawiązywały do miejsc z różnych stron świata.

To wyjątkowe spotkanie przepełnione cudownym, pachnącym, świątecznym klimatem sprawiło, że wszyscy zapragnęli Świąt Bożego Narodzenia.