XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia 17.11.2023 królowała matematyka, a to za sprawą obchodzonego na całym świecie XIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, do którego została zgłoszona nasza szkoła. Dzień ten ma na celu kształtowanie u uczniów umiejętności zdrowej rywalizacji, propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Ma on również zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Przez kilka dni uczniowie klas 4-8 brali udział w eliminacjach do matematycznego turnieju. W piątek odbyły się cztery finały, do których zaproszono 16 osób z najlepszymi wynikami z każdego poziomu. Uczniowie mierzyli się z kolegami i koleżankami z klas równoległych w czterech konkurencjach. Na początek uczestnicy w parach wskazywali na planszy wyniki do zadanych działań. Osoby, które szybciej znalazły odpowiednią liczbę, przechodziły do drugiej rundy. Tu prócz znajomości tabliczki mnożenia liczyła się precyzja podczas układania wieży z kubków, na których znajdowały się wyniki działań. Do trzeciego etapu kwalifikowała się czwórka osób. Uczniowie w parach grali w grę Memory, do której wykorzystano Karty Grabowskiego. Do finałów trafiały dwie osoby, które znalazły najwięcej par w kartach. Finaliści uzupełniali planszę z działaniami mnożenia i dzielenia w zakresie 100. Uczniowie podczas wszystkich konkurencji bardzo zaangażowali się w wykonywanie zadań. Wykazali się nie tylko znajomością tabliczki mnożenia, ale również cierpliwością, szybkością i sprytem. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w zabawach, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Już za rok widzimy się ponownie.