Światowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada. W tym dniu bohaterami są nasi pluszowi przyjaciele, towarzysze smutnych i radosnych chwil.
To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny. Pluszowy miś przez lata był także bohaterem wielu bajek i filmów dla dzieci. Zdecydowanie do najpopularniejszych należy Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Colargol czy zwariowany miś „Yogi”. W każdym przypadku pluszowa postać jest pozytywna i dostarcza oglądającemu wiele uśmiechu.
Wszystkie grupy zerówek po raz kolejny wzięły czynny udział w obchodach Święta Pluszowego Misia. Przygotowania do tej uroczystości rozpoczęły się już dużo wcześniej, poprzez przygotowanie np. Misiowej foto-budki. Dzieci poznały historię powstania pluszaków, obejrzały związany z tym film, wykonały prace plastyczne z Misiami w roli głównej. Przygotowały samodzielnie dla siebie opaski, które zdobiły ich głowę. Wykonywały również karty pracy z zadaniami o misiowej tematyce. Nie brakowało również tańców, wierszy, piosenek. Chętne dzieci mogły skosztować także przysmaku wszystkich misiów- miodku z chrupkami. Na koniec tego miłego dnia dzieci dostały „Misia Lubisia” oraz medal za udział w zajęciach.