Wycieczka do biblioteki

W ramach współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Pępowie grupy zerówek wybrały się na pieszą wycieczkę do biblioteki.
Przedszkolaki zwiedziły placówkę, miały okazję obejrzeć nie tylko pokaźny księgozbiór przeznaczony specjalnie dla nich, ale również zapoznały się ze sposobem wypożyczania książek, dowiedziały się od Pań bibliotekarek, jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią, jak należy się w niej zachowywać i jak chronić książki przed zniszczeniem. Pani bibliotekarka również przeczytała nam jedna z książeczek oraz pokazała jak wiele jest gatunków książek dla dzieci. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Przedszkolaki znakomicie sobie poradziły.
Panie z biblioteki przedstawiły dzieciom projekt w jakim bierze udział biblioteka
pt.„Mała książka Wielki człowiek”, zachęcały je do uczestnictwa w Nim. Opowiedziały na jakich zasadach działa. Celem Projektu jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci w wieku przedszkolnym na terenie Polski. W ramach Projektu dzieciom wydawane są tzw. Wyprawki Czytelnicze, składające się z: Karty Małego Czytelnika, naklejek oraz książki wraz z broszurą dla rodziców. W Projekcie mogą wziąć również udział dzieci wcześniej zapisane do Biblioteki. Posiadanie Karty Małego Czytelnika upoważnia do zbierania naklejek we wszystkich bibliotekach biorących udział w Projekcie. Uczestnik Projektu otrzymuje naklejkę za każdorazowe odwiedzenie biblioteki zakończone wypożyczeniem co najmniej książki z księgozbioru dziecięcego. Po uzbieraniu 10 naklejek czytelnik zostanie uhonorowany imiennym dyplomem.