Wycieczka na kasztanówkę

Wykorzystując słoneczną pogodę w piątek 1 października, dzieci z grupy „Zajączki” i „Jeżyki” wybrały się pieszo na „KASZTANÓWKĘ” w Pępowie. Głównym celem wycieczki było utrwalenie i poszerzenie wiadomości dotyczących znajomości otaczającej przyrody oraz poszukiwanie kolorów jesieni. Przed wyjściem wspólnie omówiliśmy zasady bezpiecznego zachowania na drodze. Po dotarciu na miejsce mali przyrodnicy rozpoznawali i nazywali drzewa oraz podziwiali kolorystykę liści. Mieli również czas, aby samodzielnie poszukać darów Pani Jesieni, czego rezultatem były licznie zebrane kasztany. Po powrocie do przedszkola jesienne dary zostały umieszczone w kąciku przyrodniczym.
  Dzieci miło spędziły czas na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej przyrody. Z niecierpliwością nie mogą doczekać się następnej wycieczki…