Spotkanie z policją

W listopadzie jednym z wydarzeń dla naszych przedszkolaków była wizyta policjantki i policjanta z Komendy Powiatowej w Gostyniu. Tematem numer jeden było bezpieczeństwo dzieci na drogach, lecz nie obyło się bez wielu pytań maluchów dotyczących codziennej pracy policjanta. Rozmawialiśmy o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypomnieliśmy sobie jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz jakie korzyści niesie noszenie ubrań posiadających elementy odblaskowe.

Następnie Pani sierżant zaprosiła dzieci z grupy „Motylki”, „Biedronki”, „Żabki” do  ćwiczeń  pozycji obronnych podczas ataku psa - „drzewa”  i „żółwika”. Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą i umiejętnościami.

Ponadto dzieci mogły wsiąść do radiowozu. Dzieci już nie mogą doczekać się ponownego i  z pewnością bardzo interesującego spotkania! Dziękujemy!

Grupa Biedronek:

Grupa Motylków: