Nauczyciel to przewodnik i lider

„Nauczyciel to przewodnik i lider, sternik łodzi. Jednakże energia, która tę łódź napędza,

musi pochodzić od uczących się”.

T. Mackenzie

Dnia 11 października 2018 r. na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Pępowie, nauczyciele i pracownicy oświaty obchodzili swoje święto. Uroczystość uświetnili swą obecnością: Sekretarz Gminy pani Katarzyna Kmiecik-Rosa, Skarbnik Gminy pani Maria Stachowiak, referent do spraw oświaty pani Magdalena Wajs, ks. kanonik Henryk Szwarc, grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły, rodzice oraz uczniowie. Uroczystą akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowali uczniowie edukacji wczesnoszkolnej pod kierunkiem swoich wychowawczyń oraz uczennice z klas piątych i klasy ósmej. Wszystkim pracownikom oświaty oraz przybyłym gościom zadedykowano piosenki, układ taneczny i złote myśli. Na zakończenie przedstawienia wdzięczni uczniowie  złożyli serdeczne życzenia zdrowia, radości,  jak najmniej trosk, zmartwień i przykrości. Wręczyli wszystkim obecnym laurki wykonane przez uczniów z koła rękodzielniczego „Złote rączki”.

Serdeczne podziękowania kierujemy do pana Radosława Ratajczaka za wykonanie zdjęć upamiętniających uroczystość Dnia Edukacji Narodowej.