„tu kwitnie wyobraźnia …”

Tradycje Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych sięgają końca XX w., kiedy to Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Libriarianship – IASL) zainicjowało obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych.

Od 2008 r. obchodzimy w październiku Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

W tym roku IASL jako hasło przewodnie MMBS 2023 wybrało – : „Biblioteka szkolna: moje szczęśliwe miejsce, w którym kwitnie kreatywność i wyobraźnia”.

Od wielu lat również i nasza szkoła w październiku obchodzi Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

W tym roku przygotowano zabawy czytelnicze.

„Poszukaj! Odpowiedz!”

Uczniów klas IV - VI zaproszono do udziału w zabawie czytelniczej, która polegała na wyszukiwaniu na półkach w bibliotece:

• książek z imieniem chłopięcym w tytule
  • książek ze słowem „tajemnica” w tytule
  • książek z liczebnikiem w tytule
  • książek z kolorami w tytule
  • książek z nazwami geograficznymi w tytule
  • książek ze słowem „przygoda” w tytule
  • książek z imieniem dziewczęcym w tytule
  • książek z nazwą zwierząt w tytule
  • Wiele tytułów było dużym zaskoczeniem, a często powodem do wypożyczenia wyszukanej książki, z czego bardzo się cieszymy.

„Wyjątkowa zakładka do książki” Uczniowie klas I-III zostali zaproszeni do zaprojektowania ciekawej, zaskakującej i niepowtarzalnej zakładki do książki. Ładna zakładka to nie tylko praktyczny gadżet przydatny w czytaniu, ale także przedmiot, który potrafi umilić kontakt z książką.

Zapraszamy do odwiedzin!