Wycieczka klas Ia i Ib

9 maja uczniowie klas 1a i 1b uczestniczyli w spektaklu teatralnym pt. „Czerwony Kapturek”, odgrywanym w kinie „Przedwiośnie” w Krotoszynie. Jedna z najsłynniejszych baśni przepełniona została błyskotliwymi dialogami oraz nowymi przygodami. Barwne kostiumy, ruchoma scenografia oraz efekty świetlne idealnie stworzyły magiczny klimat przedstawienia. Uczniowie towarzyszyli bohaterce w czasie jej przygód, niejednokrotnie ratując ją z opresji. Przestawienie zakończono owacjami na stojąco!

Tego dnia uczniowie zwiedzali również kościół i ogrody w Klasztorze Franciszkanów w Kobylinie.

Znajdujący się tam kościół pod wezwaniem Matki Bożej przy Żłóbku i klasztor Zakonu Braci Mniejszych (popularnie nazywanych Franciszkanami) należy obecnie, do jednej z pięciu prowincji tego Zakonu w Polsce, pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

W trakcie oprowadzania, uczniowie dowiedzieli się od Brata Daniela, jaka jest historia kościoła oraz jak wygląda typowy dzień w Zakonie. Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu wrażeń i interesujących zagadnień.