Wizyta u weterynarza.

19 maja roku grupa Ślimaczków wybrała się na wycieczkę do gabinetu weterynaryjnego w Pępowie. Lekarz weterynarii, Pani Ewelina Marecka, opowiedziała o  swojej pracy.

Dzieci poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt. Z wielkim zaciekawieniem oglądały wszystkie pomieszczenia kliniki. Pani weterynarz opowiedziała przedszkolakom do czego służą znajdujące się w nich urządzenia. Ogromne wrażenie zrobiła na dzieciach profesjonalna sala operacyjna dla zwierząt.

Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu, mogły same zobaczyć jak wygląda krew pod mikroskopem, osłuchały stetoskopem kota, zobaczyły jak wygląda badanie USG, oraz jak podaje się kroplowkę i zastrzyki.

Cała nasza grupa pięknie dziękuje wszystkim pracownikom gabinetu weterynaryjnego za to ciekawe spotkanie!