Dzień Ziemi

Dnia 22 kwietnia 2022r. w Szkole Podstawowej w Pępowie obchodziliśmy „Dzień Ziemi”. Jest to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, jak ważna jest edukacja w zakresie ochrony środowiska oraz różnorodności biologicznej. Budzenie wśród nas uczniów współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości oraz poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia to główne cele obchodów „Dnia Ziemi” w naszej szkole. Tradycyjnie już, wszystkie klasy, w ty nasza klasa Vb wraz z p. E. Andrzejewską i s.M. Topolską przyłączyły się do akcji „Sprzątania Ziemi”, podczas której uczniowie zbierali śmieci na terenie naszej szkoły i wybranych miejsc w Pępowie. Świadomość ekologiczna wśród uczniów jest bardzo wysoka, ponieważ dbają o to nasi nauczyciele. W tym dniu uczniowie włączyli się również do konkursu „Pokaz Mody Recyklingowej”. Koledzy i koleżanki wykonali stroje z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu m.in. foli, papieru, gazet, rolek po papierze, butelek plastikowych, nakrętek itp. Na pokazie mody można było zobaczyć strój, wieczorowy, wizytowy, codzienny itd. Ciekawymi dodatkami były nietypowe nakrycia głowy, biżuteria z surowców wtórnych oraz torebki. Konkurs miał na celu podniesienie świadomości o możliwości powtórnego wykorzystania odpadów komunalnych, propagowanie idei selektywnej zbiórki, jak również zwrócenie uwagi na możliwość ograniczenia ilości wyrzucanych śmieci. Wszystkie stroje były wyjątkowe, a przede wszystkim kolorowe i oryginalne.