Wycieczka klasy 2b do stolicy Dolnego Śląska

Dnia 13 kwietnia 2022r. uczniowie klasy 2b wraz z wychowawcą udali się na wycieczkę do stolicy Dolnego Śląska - Wrocławia. Pierwszym miejscem zwiedzania była Hala Stulecia we Wrocławiu. Wraz z przewodnikiem mogliśmy zobaczyć wnętrza Hali Stulecia – miejsca największych wydarzeń kulturalnych, sportowych i muzycznych. Kompleks Hali Stulecia to klimatyczna lokalizacja wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
  Kolejnym punktem była wystawa składająca się z dotykowych ekranów i map, filmowych i dźwiękowych nagrań, a także wirtualna wycieczka opracowana w technologii Virtual Reality. W jej trakcie uczniowie mogli poznać samego architekta Hali Stulecia – Maksa Berga, zajrzeć do miejsc niedostępnych dla zwiedzających, a także, co najbardziej ekscytujące, wzbić się wysoko ponad Halę i Iglicę, aby móc z wysokości poznać kompleks Hali Stulecia i obejrzeć niewiarygodną panoramę Wrocławia. Zastrzyk adrenaliny był gwarantowany!
  Po atrakcjach w „perle wrocławskiego modernizmu”, udaliśmy się na warsztaty rękodzieła “Wielkanocne pisankowanie” do sali zabaw dla dzieci Fikołki. Na początku Pani prowadząca zajęcia wyjaśniła, skąd pochodzi wielkanocna tradycja malowania jajek. Uczniowie podczas warsztatów ozdabiali pisanki, które potem zabrali do domu. Następnie przyszedł czas za dowolną zabawę w sali zabaw która łączy rozrywkę, warsztaty ogólnorozwojowe, edukacyjne i hobbystyczne.