„Chłopiec z chmur”- film, który warto obejrzeć

„Nie dziedziczymy Ziemi po naszych przodkach,
tylko pożyczamy ją od naszych dzieci”
Antoine Marie Roger de Saint-Exupéry

Dwudziestego dziewiątego marca w kinie „Szarotka” w Krobi trzecioklasiści obejrzeli film pt. „Chłopiec z chmur”. To opowieść, której bohaterem jest Thomas, typowy nastolatek, który spędza czas na graniu w gry wideo. Gdy dowiaduje się, że ma spędzić wakacje z ojcem, znanym ornitologiem, jest przerażony. Wizja takich wakacji wydaje się dla niego koszmarem. Szybko jednak zmienia zdanie…
            Twórcy filmu w dobitny sposób pokazują, że znaczna część społeczeństwa nie przejmuje się losami gatunków zagrożonych wyginięciem ani stanem planety, na której żyją, dopóki związane z tym problemy nie dotykają ich w bezpośredni sposób. „Nikogo to nie obchodzi”- słyszymy z ekranu wiele razy. Ta obojętność na ekologiczne wyzwania jest główną przeszkodą, jaką muszą pokonać bohaterowie w walce o przyszłość planety.
            „Chłopiec z chmur” może stanowić impuls do dyskusji o tym, jak istotna jest przyszłość wszystkich istot na naszej planecie i jak powinna wyglądać nasza relacja z naturą, by za kilka lat było jeszcze o co walczyć. Bo wszystko jest w naszych rękach!
Zdjęcia z portalu kino.klasa.pl MONOLITH FILMS SP. Z O.O.