Szklany świat

Dnia 23 listopada uczniowie klas trzecich z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do fabryki bombek Szklany Świat w Krośnicach. W tym małym zakładzie, zatrudniającym kilkanaście osób, wszystkie czynności wykonuje się ręcznie. Zwiedzanie zaczęli od stanowisk wydmuchiwania bombek. Trzecioklasiści z wielkim zainteresowaniem oglądali powstawanie ozdób o różnych kształtach i wzorach. Poznali tajniki srebrzenia, matowania i malowania. Potem, każdy uczestnik miał możliwość ozdobienia bombki. Dzieci uznały, że produkcja i ozdabianie szklanych cacek to trudna praca, która daje jednak wiele satysfakcji. Dzięki staraniom pracowników, bombki z Krośnic trafiają na rynek Europy i świata. Na zakończenie pobytu w fabryce, każdy uczestnik otrzymał personalizowaną bombkę oraz mógł zrobić zakupy w przyzakładowym sklepiku.
  Zwiedzanie fabryki dostarczyło wszystkim niezapomnianych wrażeń, o których przypominać będą błyszczące w świetle choinki bombki.