Spotkanie klasy 1b z policjantem

Dnia 16 września 2021 roku w 1b odbyła się wizyta policjanta. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjant rozmawiał z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach, a w szczególności omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Następnie wytłumaczył jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych w sieci oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Powtórzyliśmy również numery alarmowe. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Nie mogło oczywiście zabraknąć pamiątkowego zdjęcia z panem policjantem.