No module Published on Offcanvas position

Nasi recytatorzy w gronie najlepszych w powiecie!

  We wtorek, 7 maja 2024 r., czworo recytatorów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pępowie – laureatów etapu szkolnego - wzięło udział w II Powiatowym Konkursie Recytatorskim w Skoraszewicach „Strofy o Ojczyźnie”. W kategorii wiekowej uczniów klas IV – V SP Pępowo godnie reprezentowały Maja Jankowiak z kl. IV b i Karolina Zielińska z kl. Vc, a w kategorii wiekowej klas VI – VIII z rówieśnikami z wszystkich gmin powiatu gostyńskiego miały okazję się zmierzyć Zosia Piniewska z kl. VI b oraz Iga Ratajczak z kl. VIII a. Poziom konkursu był bardzo wysoki, jednak nasza „drużyna” zaprezentowała się wyśmienicie, zdobywając miejsca na podium w obu kategoriach; Zosia Piniewska i Karolina Zielińska zwyciężyły w swych grupach wiekowych, a Iga Ratajczak wywalczyła miejsce III. Gratulujemy!

  Bardzo dziękujemy Wójtowi gminy Pępowo, panu Grzegorzowi Matuszakowi, za udostępnienie na potrzeby tego wyjazdu gminnego transportu.

  Dnia 7 maja wraz z Igą, Karoliną i Mają wybrałyśmy się, pod opieką p. Mirosławy Bigaj, do Skoraszewic, aby wziąć udział w II Powiatowym Konkursie Recytatorskim, którego temat brzmiał „Strofy o Ojczyźnie”. Przygotowania do reprezentowania naszej szkoły w tym konkursie były intensywne,  na zajęciach koła teatralnego pracowałyśmy nad wyborem i interpretacją tekstów. Muszę przyznać, że choć w repertuarze Baczyńskiego czułam się znakomicie, a tekst jego wiersza „Byłeś jak wielkie stare drzewo, narodzie mój…” znałam na wylot,  przed występem towarzyszył mi wielki stres. Jednak kiedy przekroczyłam „próg sceny” i stanęłam przed komisją, poczułam wewnętrzny spokój i dałam się porwać w świat poezji. Recytując, dostrzegłam zainteresowanie widowni, co dodało mi skrzydeł i postanowiłam dać z siebie 100%. 

  Po występie czułam radość i gdzieś tam w myślach liczyłam chociaż na wyróżnienie, ale gdy jury konkursu po krótkiej naradzie wróciło z wynikami i stopniowo je ogłaszało, zaczynając od wyróżnień, poprzez trzecie i drugie miejsce, straciłam nadzieję. Wtedy usłyszałam z ust p. Gabriela Roszaka, przewodniczącego jury, swoje imię, które powoli literował. Nie mogłam uwierzyć, że zostałam „mistrzynią powiatu” w recytacji. Na koniec dodam, że udział w tym konkursie to była świetna przygoda i gorąco zachęcam wszystkich, którzy lubią poezję, aby spróbowali swych sił w tej rywalizacji.

Zosia Piniewska kl. VI b