Czytam z klasą

Uczniowie klasy 2c zakończyli realizację I modułu międzynarodowego projektu edukacyjnego „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”. Pierwszy moduł projektu zatytułowany był „Mała chmurka w krainie drzew”. Książka, którą wybraliśmy jako lekturę to „Drzewo do samego nieba" Marii Terlikowskiej. Czytaliśmy ją wspólnie w klasie. Wspólnie przygotowaliśmy gazetkę, chmurkę Tosię, plastelinowe czytusie oraz drzewo czytelnicze, na którym pojawiły się kolorowe listki, a na nich tytuły i autorzy książek przeczytanych przez uczniów. Dzieci podczas omawiania lektury uzupełniały swoje lekturniki wykonując rysunki oraz wpisując informacje o bohaterach książki. Wykonaliśmy prace plastyczne, których motywem przewodnim były jesienne drzewa, rozwiązaliśmy quiz dotyczący lektury, poznaliśmy rodzaje drzew oraz oglądaliśmy zalecane filmy. Z okazji Światowego Dnia Drzewa przytulaliśmy i szeptaliśmy życzenia drzewom, które rosną wokół naszego boiska. Uczniowie bardzo chętnie podjęli pracę i z dużą ciekawością uczestniczyli z projekcie.
Przed nami II moduł zimowy - „Mała chmurka w krainie śniegu".