Razem na Święta

Po raz kolejny szkoła w Pępowie przystąpiła do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej Razem na Święta. Celem  inicjatywy było  zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych, jak również kształtowanie poczucia odpowiedzialności za drugą osobę. Z uwagi na stan epidemii, konieczne było podjęcie zadań pozwalających na zachowanie dystansu społecznego.

W ramach akcji uczniowie klasy 2b zatelefonowali do osób starszych, samotnych oraz znanych  z życia publicznego lokalnej społeczności, którym złożyli świąteczne życzenia oraz zaśpiewali kolędę. Pomysłodawczynią działania była Małgosia, uczennica naszej klasy. Drugoklasiści zatelefonowali między innymi do: byłego oraz obecnego włodarza gminy, księży naszej parafii, emerytowanych nauczycieli oraz samotnych osób z rodziny i sąsiedztwa. Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas w roku, podczas którego warto się na chwilę zatrzymać, pomyśleć o innych i dzielić się radością. Zwykły gest życzliwości w postaci życzeń, zaśpiewania kolędy sprawił, że na twarzach rozmówców zagościł uśmiech.

Dziękuję bardzo rodzicom, którzy pomogli mi i wspierali swoje pociechy podczas rozmowy telefonicznej oraz wspólnie z dziećmi zaśpiewali kolędy.