Ślimaczki - badaczami.

Dnia 11 kwietnia dzieci poszukiwały w swojej sali powietrza. „Ślimaczki” próbowały określić jego kształt, zapach, kolor. Dzięki rekwizytom: miska, woda, plastikowa butelka, słomki, waciki, strzykawka, balony, sznurki, wachlarz, wiatrak, foliowa reklamówka, rolka po papierze toaletowym dzieci odkrywały właściwości powietrza. Sprawdzaliśmy czy plastikowa butelka zawierająca powietrze może zatonąć, następnie przy powolnym zanurzaniu butelki w wodzie obserwowaliśmy malutkie pęcherzyki powietrza. Później za pomocą własnych płuc wdmuchiwaliśmy przez słomki powietrze i wytwarzaliśmy bąbelki. „Ślimaczki” próbowały również przy użyciu słomki zdmuchnąć ze stolika waciki kosmetyczne. Następnie przy pomocy wachlarza wytwarzaliśmy w powietrzu wiatr. Nabieraliśmy powietrze do strzykawki i zatykając wylot próbowaliśmy wypchnąć je na zewnątrz. Łapaliśmy powietrze w foliową reklamówkę. Dmuchaliśmy balony i przebijaliśmy je. Na sam koniec z balonu i papierowej rolki wykonaliśmy samolot, który po nadmuchaniu i puszczeniu leciał po sznurku. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach badawczych. Zajęcia budziły ogromne zainteresowanie.