O samorządzie wiedzą prawie wszystko.

O Samorządzie terytorialnym prawie wszystko wiedzą dwaj uczniowie klasy II c pępowskiego gimnazjum, którzy już drugi raz z rzędu reprezentowali swoją szkołę, gminę Pępowo i powiat gostyński w finale Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Dnia 9 czerwca 2014 roku, Jakub Rzepka i Eryk Andrzejewski udali się pod opieką pani Anny Raczkiewicz do Żychlina koło Konina, aby wziąć udział w XXI finale tego konkursu. W tym kilkuetapowym konkursie początkowo wzięło udział  ponad 1800 uczniów z całej Wielkopolski. Po etapach szkolnych i powiatowych do finału zakwalifikowało się niewielu ponad 60 gimnazjalistów. Formuła ostatecznej rozgrywki zakłada, że najpierw uczestnicy rozwiązują test pisemny a 8 najlepszych, przechodzi do ścisłego finału, gdzie odpowiadają ustnie na wylosowane zestawy pytań. Obydwaj nasi reprezentanci uzyskali z części pisemnej 34 punkty, co zagwarantowało im udział w ścisłej czołówce. Z odpowiedzi ustnych również uzyskali jednakową ilość punktów  i potrzebna była dogrywka, w której lepiej poradził sobie Jakub i tak jak w ubiegłym roku, zajął 2 miejsce. Eryk uplasował się na 3 pozycji. To wspaniały sukces! Chłopcy już zapowiedzieli, że w przyszłym roku powalczą o jeszcze wyższe lokaty. Aby uplasować się na tak wysokich miejscach, Jakub i Eryk musieli znać „na wylot” ustawy: „o Samorządzie Gminnym”, „Samorządzie Powiatowym”, „Samorządzie Wojewódzkim”, „o dostępie do informacji publicznej”, „Prawo o fundacjach i stowarzyszeniach”, „o działalności pożytku publicznego i wolontariacie”, Konstytucję RP i wykazać się dogłębną wiedzą o Unii Europejskiej. Za swój trud i ogrom nauki, chłopcy otrzymali wspaniałe nagrody: tablet i cyfrowy aparat fotograficzny, piękne książki i dyplomy. Gratulujemy chłopakom i życzymy dalszych sukcesów.