Zawodnicy Unii Leszno z wizytą w naszej szkole

Dnia 8 lutego już po raz drugi, żużlowcy klubu Fogo Unia Leszno gościli w naszej szkole. Drużynowi Mistrzowie Polski przybyli do Pępowa w związku z konkursem „Złota 15-stka”, w którym Zespół Szkół brał udział. Konkurs ten polegał na napisaniu ciekawego scenariusza spotkania z żużlowcami Fogo Unia Leszno. Napisania scenariusza, który znalazł się w czołówce „Złotej 15-stki” podjęły się uczennice: Katarzyna Klementowicz  z kl.IaG, Julia Fabisiak  z kl.IIb G oraz Martyna Cieplik z klasy III bG.

Kiedy Złota Drużyna w składzie: Piotr Pawlicki, Tobiasz Musielak, Grzegorz Zengota, Dominik Kubera, Bartek Smektała, Adam Skórnicki i Roman Jankowski pojawiła się w hali sportowej, uczniowie ubrani w barwy biało - niebieskie przywitali  ich specjalnie przygotowanymi transparentami o tematyce żużlowej.

Zawodnicy z ochotą przystąpili do udziału w rozgrywkach z naszymi uczniami. Wśród wielu zadań przygotowanych przez autorki scenariusza był quiz wiedzy o Unii Leszno i zagadko – rymowanki związane z tematyką żużlową. Żużlowcy musieli wykazać się sprawnością fizyczną podczas konkurencji sportowych oraz umiejętnościami wokalnymi śpiewając piosenkę „Plastikowa Biedronka”. Sporo emocji wzbudziła konkurencja karmienia żużlowców jogurtem z zamkniętymi oczami oraz owijanie zawodników papierem w celu stworzenia z nich mumii.

Żużlowcy wybrali i nagrodzili 2 transparenty, które najbardziej im się spodobały. Zwycięskie plakaty przygotowali uczniowie klasy VIaSP oraz klasy IIIbG.
            Wspólny „Taniec kurczaka” był radosnym podsumowaniem świetnej zabawy.
Każdy zawodnik Unii Leszno otrzymał z rąk pani dyrektor Cyryli Krajki imienne podziękowanie.

Zawodnicy bardzo zadowoleni opuszczali mury naszej szkoły, a my mamy nadzieję, że jeszcze do nas zawitają.

Dziękujemy p.Pawłowi Andrzejewskiemu za przygotowanie imiennych podziękowań i sesję fotograficzną :)