Dnia 8 października 2021 klasa 1a i 1b wraz z wychowawcami wybrała się na wycieczkę do lasu. Pogoda nam dopisała, był piękny słoneczny dzień. Przed wyjazdem ustaliliśmy zasady zachowania się w lesie. Przypomnieliśmy sobie, jak należy zachowywać się w autobusie. W leśniczówce w Karcu czekał na nas pan Maciej Kubas, pracownik Nadleśnictwa Piaski. Dzięki uprzejmości pana leśniczego poznawaliśmy las różnymi zmysłami. Rozpoznawaliśmy drzewa i krzewy leśne, warstwy lasu oraz poznaliśmy oznakowanie drzew. Mogliśmy także wspólnie się pobawić, pobiegać i pochodzić po lesie. Podczas przerwy śniadaniowej zjedliśmy upieczone kiełbaski przy ognisku oraz przywiezione smakołyki. Wycieczka była udana, zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej wycieczki. Serdecznie dziękujemy raz jeszcze panu Maciejowi Kubasowi za gościnę w Karzeckim lesie oraz rodzicom za pomoc w organizacji naszej wycieczki.

Dnia 4 października 2021 r. klasa 1b wzięła udział w przedstawieniu teatralnym. Dziękujemy serdecznie aktorkom Pani Dorocie oraz Pani Agacie z teatrzyku Pompon za wspaniałe przedstawienie teatralne pt. „Przypadek Bociana Bogdana”. Dziękujemy za wprowadzenie nas w teatralny świat.

Dnia 30 września 2021 r. klasa 1b obchodziła Dzień Chłopaka. Dziewczynki wraz z wychowawczyniami panią Arletą Sierszulską oraz Zuzanną Weinert złożyły chłopcom życzenia. Chłopcy otrzymali drobne upominki. Bardzo dziękujemy rodzicom za przygotowanie prezentów.

Nasza szkoła 2 października 2021r., dołączyła do wielkiego wydarzenia jakim jest XI ŚDTM. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Zachęca do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny sposób. Na przerwach dziewczyny z 8a i 8c sprawdziły, jak dobrze tabliczkę mnożenia znają koleżanki i koledzy z klas 4-6. Natomiast klasy 7-8 rywalizowały ze sobą w sali komputerowej na platformie kahoot. Uczniowie przygotowali maseczki i koszulki zawierające działania tabliczki mnożenia. Obchodzony w szkole Światowy Dzień Tabliczki mnożenia wywołał wśród uczniów wiele pozytywnych emocji oraz pobudził chęć zdrowej rywalizacji.
Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorkom oraz wszystkim którzy włączyli się do akcji!

Dnia 7 października uczniowie klasy 1c i 2a udali się na wycieczkę do „Zagrody Pszczółki Przyjaciółki” w Katarzynowie. Zagroda to nie tylko ule i budynki, ale również bardzo pouczająca ścieżka edukacyjno-przyrodnicza, gdzie znajdują się stare ule, ule rzeźbione lub w kłodach drzew czy tablice edukacyjne. Podczas pobytu Pani Justyna Bednarek – właścicielka zagrody, w bardzo przystępny sposób opowiadała dzieciom o tym, jak powstaje miód, o zwyczajach pszczół oraz ich roli w przyrodzie i życiu człowieka.
W sali muzealnej uczniowie mogli podziwiać dawny i obecny sprzęt pszczelarski: zabytkowe miodarki, podkurzacze czy prasę do węzy. Odbyły się też warsztaty, podczas których dzieci własnoręcznie wykonywały woskowe świece oraz ozdabiały według swojego pomysłu płócienne, ekologiczne torby. Zarówno torby, jak i świece uczniowie zabrali ze sobą na pamiątkę. Na koniec pobytu dzieci zostały poczęstowane bułeczką i grillowaną kiełbaską, którą zjadły z ogromnym apetytem. Wycieczka była bardzo udana, pouczająca i dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń.