Okres świąteczny, to czas radości i wielkich marzeń wszystkich dzieci. Mimo braku białego puchu, 6 grudnia przybył do naszej szkoły Mikołaj ze swoją świtą, by obdarować uczniów słodkościami. W tym roku, ten niezwykły gość, nie zapomniał również o uczniach realizujących nauczanie włączające.
Nasi podopieczni, z wypiekami na twarzach i z nieskrywaną radością, zostali obdarowani pięknymi słodkimi niespodziankami.
Anonimowemu darczyńcy, serdecznie dziękujemy za okazane wielkie serce.

29 listopada br. uczennice klas szósty w składzie: Katarzyna Chlebowska, Zuzanna Regulska i Wiktoria Hauza wzięły udział w konkursie przyrodniczo-ekologicznym.

Organizatorem konkursu był Zespół Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima i Przedszkole w Kobylinie, a patronat objęło Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Krotoszynie oraz WFOŚ i GW w Poznaniu.

Celem konkursu było rozbudzenie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczo - ekologicznych, pogłębianie wiedzy, doskonalenie umiejętności poznawczych oraz wdrażanie uczniów do samokształcenia.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W pierwszym etapie, uczniowie mieli 45 minut na rozwiązanie testu, zawierającego 25 zadań otwartych i zamkniętych. Drugi etap polegał na przeprowadzeniu doświadczeń, dokonaniu obserwacji oraz zapisaniu wniosków.

Między etapami  konkurs dla uczniów przygotowano niespodziankę dla podniebienia. Były pyszne kanapki, jabłka, słodycze oraz napoje. Przed ogłoszeniem wyników, dla rozładowania napięcia, nastąpił pokaz doświadczeń przygotowanych przez uczniów szkoły średniej z Krotoszyna. Odważni mogli również brać udział w eksperymentach. Wśród nich nie zabrakło uczniów z naszej szkoły.

Podczas pobytu w szkole w Kobylinie, panowała przemiła atmosfera. Nastał czas ogłoszenia wyników. Zabrakło nas na podium, ale jesteśmy zadowoleni z wyników, gdyż Katarzyna zajęła IV miejsce, Wiktoria - VI miejsce, a Zuzanna -VIII.

Uczennice otrzymały dyplomy i piękne nagrody rzeczowe. Była to udana przygoda i myślę, że nie ostatnia.  Gratuluję uczennicom znalezienia się w czołówce konkursowej i życzę dalszych sukcesów.