22 czerwca 2018r. dzieci 6-letnie pożegnały przedszkole. W uroczystości zakończenia roku uczestniczyli zaproszeni goście oraz rodzice. Wśród nich obecna była pani dyrektor Cyryla Krajka oraz wicedyrektor pan Paweł Andrzejewski. Były wiersze, piosenki oraz tańce. Absolwenci  "Misie" i "Jeżyki" opuścili przedszkole, by rozpocząć po wakacjach naukę w klasie pierwszej. Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji. 

W dniu 08.06.2018r. pogoda była piękna, słoneczna bez żadnej ciemnej chmurki. Grupa dzieci sześcioletnich wraz ze swoimi paniami i opiekunkami wybrała się na wycieczkę do Puszczykowa. Na miejscu czekało na nich wiele atrakcji. Dzieci zobaczyły duże repliki posągów egzotycznych bóstw oraz ołtarz ofiarnych Majów. W podziemiach oglądały "Tajemniczy Świat Indian". Następnie sześciolatki udały się do piramidy Cheopsa, gdzie widniały piękne egipskie malowidła, hieroglify oraz wysłuchały różnych opowieści związanych z tym miejscem. Potem weszły na pokład statku "Santa Maria" i z wielkim zaciekawieniem zaglądały w każdy kąt. Na koniec "Misie" i "Jeżyki" udały się do wilii Fiedlerów. Tam  czekały na nich niesamowite eksponaty i pamiątki przywiezione przez Arkadego Fiedlera z rożnych wypraw. Przedszkolaki z wycieczki wróciły bardzo zadowolone i pełne wrażeń.

Dnia 04.06.2018r. dwie grupy starszaków "Żabki" i "Pszczółki" wybrały się na wycieczkę pociągiem do Leszna. Dzieci wraz z rodzicami zwiedziły dworzec PKP w Lesznie, następnie udaliśmy się na leszczyński deptak oraz rynek. Na rynku obejrzeliśmy ratusz, który uznawany jest za jedną z najpiękniejszych budowli w Polsce. Po zwiedzaniu przyszedł czas na odpoczynek. Przedszkolacy wraz z rodzicami zasiedli w kawiarni "Delicja", aby skosztować samych pyszności. Po słodkich deserach i pysznych kawach przyszła pora na spalanie kalorii. Dzieci rozpoczęły zabawę na torze przeszkód. Ostatnim punktem naszej wycieczki było puszczanie baniek na leszczyńskim rynku. Zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy na dworzec PKP w Pępowie. 

3 czerwca 2018r. w niedzielne popołudnie Gminny Ośrodek Kultury w Pępowie zaprosił wszystkie dzieci na festyn rodzinny z okazji ich piątkowego święta. Atrakcji było co niemiara. O godzinie 14:00 rozpoczął się przegląd piosenki przedszkolnej pt. "Od przedszkola do...". W przeglądzie udział wzięły dwie grupy przedszkolne: "Żabki" i "Pszczółki".
 
Z grupy "Żabek" wystąpiły trzy duety:
- Adamiak Szymon i Kacper Piotrowiak w piosence pt. "Całuski",
- Nikola Norman i Lena Otworowska w piosence pt. "Łąka",
- Aleksander Szymański i Tymoteusz Nowacki w piosence pt. "Kocham Cię".
 
"Pszczółki" zaprezentowały pięć występów solowych:
- Natalia Waleńska w piosence pt. "Poszła Karolinka do Gogolina",
- Kalina Stachowiak w piosence pt. "Czarny baranie",
- Maja Jankowska w piosence pt. "Szła dzieweczka",
- Anna Krzyżosiak w piosence pt. "Kocham Cię",
- Anita Pazoła w piosence pt. "Tralala dla mamy".
 
Za występ mali artyści otrzymali nagrody w postaci talonów oraz skarbonki.

04.06.2018r. w naszym  przedszkolu obchodziliśmy "DZIEŃ DZIECKA". Czas mijał na wspólnych  grach i zabawach. Nie zabrakło też spaceru. Grupa "Misiów" i "Jeżyków" wybrała się do lodziarni na degustację owocowych lodów. W drodze powrotnej wstąpiliśmy na skwer przy fontannach , aby zobaczyć wystawę o Powstaniu Wielkopolskim. Na zakończenie przedszkolaki wykonały z papieru "lizaki uśmiechu", żeby w tym dniu wszystkie dzieci były szczęśliwe i uśmiechnięte.

Z okazji DNIA MATKI  29.05.2018r. dzieci 6-letnie pod kierunkiem swoich pań przygotowały program artystyczny pt. "KOCHAMY NASZE MAMY". Mali artyści w obecności zaproszonych gości  recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz tańczyli. Mamy ze wzruszeniem słuchały i oglądały swoje pociechy. Po zakończonej części artystycznej  otrzymały prezent własnoręcznie wykonany przez dzieci oraz słodkie buziaki. Następnie "Misie" i "Jeżyki" wraz ze swoimi mamami spędziły miłe chwile na rozmowach przy kawie, soczkach oraz pysznych ciasteczkach.

Po raz drugi nauczycielki Szkoły Podstawowej w Skoraszewicach zorganizowały Powiatowy Turniej Matematyczny MAT – TUR o tytuł najlepszej drużyny matematyków klas trzecich. Turniej odbył się 29 maja 2018r. Na konkurs przyjechali matematycy z sześciu szkół naszego powiatu: SP w Borku Wielkopolskim, SP nr 5 w Gostyniu, SP w Nieparcie, SP w Pępowie, SP w Sułkowicach, SP w Zimnowodzie oraz drużyna gospodarzy. Naszą szkołę reprezentował trzyosobowy zespól w składzie: Bartosz Krzyżosiak uczeń klasy 3c, Grzegorz Marciniak uczeń klasy 3a, Mateusz Rolnik uczeń klasy 3b.

Uczniowie mieli do rozwiązania 13 zadań.  Były one trudne, wymagające od zawodników logicznego myślenia, szybkiego rachunku pamięciowego, wyobraźni przestrzennej, umiejętności posługiwania się zegarem, kalendarzem. Dodatkowym utrudnieniem był ograniczony czas na rozwiązanie zadania. Naszym reprezentantom kibicowali uczniowie klasy 3c, którzy z entuzjazmem skandowali hasło „Chociaż dużą wiedzę macie, to z Pępowem nie wygracie”. Po dwugodzinnych zmaganiach okazało się, że największą liczbę punktów, a zarazem tytuł najlepszej drużyny matematyków, zdobyły uczennice ze SP w Gostyniu. Miejsce drugie wywalczyli reprezentanci SP w Borku Wlkp., a trzecie ze SP w Zimnowodzie. Nasi uczniowie uplasowali się na 5. pozycji.

Gratulujemy Bartkowi, Grzesiowi i Mateuszowi uzyskanego wyniku i życzymy dalszego zapału do zgłębiania wiedzy matematycznej.

11 maja 2018r. przedszkolacy udali się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Pępowie. Tam dzięki uprzejmości Pań bibliotekarek dowiedzieli się na czym polega ich praca, z czego składa się książka oraz jak wygląda biblioteka i kącik czytelniczy. 
 
Bardzo serdecznie dziękujemy Paniom za poświęcony nam czas oraz przekazaną wiedzę.

Dnia 21.05.2018r. grupy przedszkolne: "Motylki", "Biedronki", "Żabki", "Pszczółki" i "Ślimaczki" udały się na wycieczkę do Leszna. Pierwszym punktem wycieczki było kino CINEMA 3D, w którym obejrzeliśmy film animacyjny pt. "Kaczki z gęsiej paczki". Następnie udaliśmy się na lotnisko. Tam dzięki uprzejmości Pani dyrektor lotniska oraz Panów z Aeroklubu Leszczyńskiego dzieci zostały oprowadzone po hangarach, w których przechowywane są szybowce i samoloty. Dużym zainteresowaniem wśród starszaków cieszyła się lekcja pilotażu. Kolejnym punktem naszej wycieczki był wyjazd do Zaczarowanego Świata WMB. Wycieczka minęła nam bardzo szybko. Zmęczeni, zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

"Misie" i "Jeżyki" również obchodziły 100 - lecie Niepodległości Polski. Przedszkolaki poprzez udział w zajęciach edukacyjnych poznały pojęcia i wydarzenia związane z polską historią. Wysłuchały legendy o powstaniu państwa polskiego "O LECHU, CZECHU I RUSIE". Nauczyły się wierszy: "KTO TY JESTEŚ?" Władysława Bełzy i "POWIEWA FLAGA" Czesława Janczarskiego. Następnie obejrzały prezentację multimedialną pt. "POLAK MAŁY", która miała na celu pogłębienie wiadomości i wzmocnienie szacunku do symboli narodowych Polski (hymn, flaga, godło). Później dzieci 6-letnie z wielkim zaangażowaniem wykonały biało-czerwone serduszka, które zamieściły na swojej gazetce. Prace te pomogły dzieciom zrozumieć znaczenie bycia patriotą i jakie znaczenie dla każdego Polaka powinny mieć symbole narodowe.

 

"Moje dziecko idzie do szkoły"


Dzieci sześcioletnie z grupy "Misiów" i "Jeżyków" w ramach  programu "Moje dziecko idzie do szkoły" wykonały plakaty pt. "Smacznie i zdrowo". Każda grupa po skończonej pracy przedstawiła i omówiła jego wartość zdrowotną.

 

 

Pierwsza pomoc


W miesiącu kwietniu dzieci sześcioletnie odwiedzili panowie: Tomasz Gruetzmacher, Mikołaj Nadolny - strażacy z OSP w Pępowie. Podczas spotkania dzieci mogły się poczuć, jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie złamań, zasłabnięcia. Dużo emocji wywołał pokaz czynności z zakresu resuscytacjiwykonywanych na fantomie. Sześciolatki pod opieką strażaków mogły samodzielnie wykonać czynności z zakresu udzielania pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanemu zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały i wykonywały zadania wskazane prze ratownika. Podczas spotkania utrwaliły podstawowe numery alarmowe oraz jak wezwać pomoc przez telefon. Na koniec zajęć przedszkolaki otrzymały certyfikaty dotyczące udziału w szkoleniu pierwszej pomocy.

 

Międzynarodowy Dzień Książki


Co roku 2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki. Z tej okazji przybyła do przedszkola pani Emilia Tworkowska, która przeczytała sześciolatkom książkę z serii "Tupcio Chrupcio" pt. "Ja się nie boję". Dzieci wysłuchały bajki z dużym zainteresowaniem.


Dzień Patrona


30 kwietnia 2018 r. w  naszej szkole  obchodziliśmy Dzień Patrona - Jana Pawła II. Dzieci sześcioletnie wraz z uczniami kl. I - III wybrały się pod popiersie Jana Pawła II, by zapalić znicze i uczcić chwilą modlitwy pamięć wybitnego Polaka.


Spotkanie z pisarzem


"Misie" i "Jeżyki'' w miesiącu maju zostały zaproszone do Gminnej Biblioteki Publicznej w Pępowie, gdzie uczestniczyły w spotkaniu z pisarzem panem Zbigniewem Kołbą. Pan Kołba przybliżył dzieciom różne miejscowości, które kojarzą się z nazwami zwierząt, ptaków, drzew, np. w woj. wielkopolskim jest miejscowość Sowy koło Pakosławia. Przekazywał dzieciom informacje jak się uczyć, aby się nauczyć. Przedszkolacy chętnie wysłuchali rad pisarza. Ten dzień na długo pozostanie w ich pamięci.

 

28 marca 2018r. do naszych przedszkolaków przybył Zajączek. Dzieci przygotowały dla niego gniazda w postaci koszyczków. Gniazdka pozostawiliśmy na dworze w pobliżu przedszkola. Następnie udaliśmy się na spacer w poszukiwaniu zajączka. Wracając do naszego przedszkola, zauważyliśmy, że nasze gniazda są już wypełnione słodkościami. Na twarzach dzieci pojawiły się serdeczne uśmiechy.

22 marca 2018r. dwie grupy przedszkolne „Pszczółki” i „Żabki” obchodziły Światowy Dzień Wody”. Z tej okazji starszacy udali się na wycieczkę pieszą do hydroforni w Pępowie.  Wycieczka miała jeden bardzo ważny cel – przybliżenie dzieciom znaczenia wody. Dzięki serdeczności osób pracujących w tym miejscu nasze przedszkolaki mogły dowiedzieć się w jaki sposób oczyszczana jest woda i dostarczana do naszych domów. Bardzo serdecznie pragniemy jeszcze raz podziękować za przeprowadzone zajęcia pokazowe.

21 marca 2018r. przedszkolaki witały wiosnę. Dzieci wzięły udział w obrzędzie pożegnania zimy i powitania wiosny. Podczas marszu ulicami Pępowa zarówno  maluchy jak i starszaki nawoływały "Żegnaj zimo, witaj wiosno" oraz śpiewały piosenki o Marzannie – zimowej pannie.  Na wiosenny pochód dzieci zabrały ze sobą kukły Marzann, które potem złożyliśmy na przedszkolnym podwórku.

16 marca 2018r. wszystkie grupy oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w kolejnej audycji edukacyjno – muzyczne   pt. „Muzyczne wygibasy”. Audycja została przeprowadzona przez Centrum Edukacji ATUT. Tego typu zajęcia to spotkanie dziecka ze światem muzyki i ruchu, odgrywają ogromną rolę w rozwoju osobowości i sprawności fizycznej dziecka. Uczestnictwo dzieci w zajęciach wyzwoliło w nich radość, odprężyło oraz dostarczyło mnóstwo przeżyć estetycznych.

8 MARCA to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety,  zarówno te duże, jak i te małe.  W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy w każdej grupie składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków i kwiatów. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni:) Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech... Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu,  to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania  upominkami swoich najbliższych.

"Misie" i "Jeżyki" w planetarium: "KOLOROWY WSZECHŚWIAT" - seans w planetarium

W minionym tygodniu poznawaliśmy tajemnice kosmosu. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii multimedialnej uczestniczyliśmy w seansie po Układzie Słonecznym. Oglądaliśmy z bliska pojazdy kosmiczne, planety i ich księżyce, a także zobaczyliśmy gwiazdy i ich układ planetarny.

"MALI BADACZE": "Misie" i "Jeżyki" badają cechy fizyczne soli.

"DZIEŃ KOBIET" u Misiów i Jeżyków

26 lutego 2018r. "Misie" i "Jeżyki" wraz z klasą 2a wybrały się do Krotoszyna na spektakl musicalowy pt. "KAROLCIA". Aktorzy Teatru Współczesnego z Krakowa przenieśli wszystkich widzów w świat niesamowitych przygód głównych bohaterów .W spektaklu wykorzystano efekty specjalne, które pozwoliły dzieciom poczuć baśniowy charakter i magiczną moc niebieskiego koralika.

Podkategorie

©2018 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pępowie
Joomla Templates by Wordpress themes free