„W tym dniu szczególnym – września trzydziestego, witamy serdecznie chłopaka każdego. Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń, innych przyjemności już nawet nie zliczę!”
W tym wyjątkowym dniu wszystkie dziewczynki zaśpiewały chłopakom uroczyste „Sto lat” i wręczyły upominki.

Dzień 20 września zapisany jest w kalendarzu, jako Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione przez Sejm, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Przedszkolaki rozpoczęły świętowanie od odśpiewania wspólnych piosenek. Następnie dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Na zakończenie wesołego dnia, wszystkie przedszkolaki otrzymały dyplomy. Życzymy wszystkim dzieciom, aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia :) :) :).

Realizując październikowe zadania w ramach projektu najmłodsze grupy przedszkolne wykonały marchewkolinę, formując różne warzywa czy też wykrawając różne kształty z foremek.

Początek października upłynął nam pod znakiem warzy i owoców. Najmłodsze przedszkolaki grupy Pszczółek i Ślimaczków poznawały fakturę owoców, określały, czy są ciężkie, lekkie, duże czy małe. Uczyły się rozpoznawać owoce po zapachu i smaku. Starszaki wykonały szaszłyki owocowe. Natomiast grupa Żabki wykonała ludziki z warzyw. To był bardzo ciekawy tydzień.

Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące
a jako przekąska niezwykle sycące…
Jabłko – pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.
Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!
Dnia 28.09. 2020r. grupy zerówek świętowały Dzień Jabłka. Celem zajęć i wspólnej zabawy była integracja dzieci oraz zachęcanie ich do spożywania owoców, a w szczególności jabłek i to pod różnymi postaciami z powodu jego walorów zdrowotnych. Dzieci poszerzały wiedzę o jabłkach. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek.  Były również okazję do wykonania zadań matematycznych typu przeliczanie jabłek, porównywanie wielkości. Dzieci wykonały również pracę plastyczną, malując farbami kontur jabłka. Na koniec zajęć wszystkie dzieci zajadały się jabłuszkami.  
  
 

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W tym dniu we wszystkich grupach zerówek dziewczynki wręczały chłopcom upominki oraz złożyły życzenia. Nie zabrakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla dzieci.

W ramach realizacji programu „Kraina Zmysłów” grupa Ślimaczków przeprowadziła wiele ciekawych zabaw i eksperymentów. Poznawała różne zapachy, smaki. Doznała różnych wrażeń pod wpływem dotyku różnych faktur. Grupa Motylków wraz z panią wychowawczynią wykonała natomiast naszego Sensorka, pacynkę, która będzie Nam towarzyszyła w naszym kąciku sensorycznym. Natomiast starszaki z grupy „Misie” zmierzyły się z nauką trudnego hymnu „Krainy Zmysłów”.

  Wykorzystując słoneczną pogodę w piątek 1 października, dzieci z grupy „Zajączki” i „Jeżyki” wybrały się pieszo na „KASZTANÓWKĘ” w Pępowie. Głównym celem wycieczki było utrwalenie i poszerzenie wiadomości dotyczących znajomości otaczającej przyrody oraz poszukiwanie kolorów jesieni. Przed wyjściem wspólnie omówiliśmy zasady bezpiecznego zachowania na drodze. Po dotarciu na miejsce mali przyrodnicy rozpoznawali i nazywali drzewa oraz podziwiali kolorystykę liści. Mieli również czas, aby samodzielnie poszukać darów Pani Jesieni, czego rezultatem były licznie zebrane kasztany. Po powrocie do przedszkola jesienne dary zostały umieszczone w kąciku przyrodniczym.
  Dzieci miło spędziły czas na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej przyrody. Z niecierpliwością nie mogą doczekać się następnej wycieczki…

9 września odwiedziła Na Pani Pielęgniarka. Celem spotkania było uświadomienie przedszkolakom konieczności dbania o własne zdrowie, aby do późnych lat swojego życia mieć dobre samopoczucie i siły witalne do działania. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się min. jak wykonać opatrunki, jak należy zdrowo się odżywiać, gdzie mieszkają witaminki oraz wiele innych ważnych informacji. Uświadomiły sobie też, że nawet zwykłe wycieranie „noska”, jest bardzo ważne, gdyż nieumiejętne prowadzi do wielu chorób. Pani pielęgniarka przygotowała krótką pogadankę na temat profilaktyki zdrowotnej i opowiedziała na czym polega jej praca. Dzieci zainteresowane tematem spotkania zadawały wiele pytań, na które Pani pielęgniarka chętnie i wyczerpująco odpowiadała dzieciom.