Konkurs matematyczno-ekonomiczny „SPOTKANIE Z EKONOMIĄ” w Zespole Szkół w Bodzewie

W dniu 15.12.2015r. w Zespole Szkół w Bodzewie pod patronatem Banku Spółdzielczego w Gostyniu odbyła się VI edycja konkursu matematyczno-ekonomicznego „SPOTKANIE Z EKONOMIĄ”. Wystartowało w nim 8 czteroosobowych drużyn reprezentujących gimnazja powiatu gostyńskiego. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Beata Kandzierska i Weronika Miedzińska z klasy II b oraz Julia Neuhoff-Ley i Klaudia Stachowiak z klasy III c osiągając bardzo dobry wynik – zajęły III miejsce. Konkurs rozpoczął się o godzinie 10:00 od krótkiego wystąpienia dyrektora Zespołu Szkół w Bodzewie – p. Zbigniewa Jakubowskiego, następnie głos zabrał Wiceprezes Zarządu PBS w Gostyniu pan Jarosław Celka. W ciągu godziny uczniowie mieli rozwiązać zestaw konkursowy składający się z 13 zadań. Uczestnicy konkursu mieli m. in. obliczyć koszty kredytów, odsetki na lokatach terminowych, wartości przyszłe określonego kapitału oraz wyjaśnić pojęcia: wibor, wibid, overnight, superata, podać nazwisko obecnego Ministra Finansów i Ministra Rozwoju. Z zestawem konkursowym najlepiej poradzili sobie uczniowie z Zespołu Szkół w Piaskach. Drugie miejsce zajęli reprezentanci Zespołu Szkół w Krobi, a na trzecim miejscu uplasowały się uczennice naszej szkoły. Każdy uczestnik konkursu otrzymał upominek, a szkoły, które zajęły trzy pierwsze miejsca – bony pieniężne.  Bardzo gratuluję wszystkim uczestnikom, a szczególnie dziewczynom reprezentującym naszą szkołę. Bardzo dziękuję za ich zaangażowanie i poświęcony czas, bowiem przygotowania do konkursu rozpoczęliśmy już w październiku. Co tydzień spotykaliśmy się na godzinnych zajęciach, a dodatkowo dziewczęta liczyły przygotowane przeze mnie zadania w domu. Ich duży wkład pracy zaowocował bardzo dobrym wynikiem. Dziewczyny, jestem z Was dumny.