W kościele św. Jadwigi

W środę, 20 kwietnia 2016 r. uczniowie z klas 3 b i 3 c szkoły podstawowej odwiedzili pępowski kościół pod wezwaniem św. Jadwigi. Dzieci wysłuchały opowieści o patronce świątyni zamieszczonej w zbiorze "Religijne legendy Ziemi Gostyńskiej” autorstwa pana Alfreda Siamy. Piękno i niezwykłość architektury sakralnej trzecioklasiści podziwiali w towarzystwie siostry Jany, która okazała się świetnym przewodnikiem znającym sekrety i skarby naszego kościoła. Aby utrwalić wiedzę zdobytą podczas wycieczki dzieci skorzystały z informacji i ilustracji zawartych w książeczce "Historia pępowskiej świątyni w obrazkach” pod redakcją pani dyrektor Cyryli Krajki. Piękne obrazki do kolorowania wykonała dawna uczennica naszej szkoły - Małgorzata Myślińska.

Był również czas na gry i zabawy ruchowe na terenie rekreacyjnym przy kościele.

Dziękujemy Księdzu Proboszczowi za to, że mogliśmy zwiedzić w tak ciekawej formie pępowski kościół - cenny zabytek architektury.