Obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka

Dnia 20 listopada po raz pierwszy obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Była to także 25. rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka – najważniejszego dokumentu określającego prawa najmłodszych.

Z tej okazji uczniowie Zespołu Szkół w Pępowie przygotowali apel dla społeczności szkolnej pod kierunkiem pedagogów szkolnych i nauczycieli bibliotekarzy.

Mottem przewodnim spotkania  były słowa Janusza Korczaka – pedagoga i obrońcy praw dziecka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Uczestnicy spotkania obejrzeli prezentację multimedialną o prawach, które im przysługują i obowiązkach, z których muszą się wywiązywać. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się też pełne humoru scenki dramowe, obrazujące poszczególne prawa. Całość wzbogacona została teledyskami grupy teatralnej „Łejery”.

Była to nietypowa lekcja wychowawcza, która wzbogaciła wiedzę uczniów na temat ich praw i obowiązków.

Dziękujemy p. Pawłowi Andrzejewskiemu za piękne zdjęcia wykonane podczas apelu.