Było bardzo gorąco i rytmicznie podczas warsztatów tanecznych prowadzonych przez pana Roberta Jażdżewskiego. Zajęcia odbyły się 11,12 i 13 czerwca 2015r. w hali ZS w Pępowie. Te niecodzienne lekcje tańca dofinansowane zostały z projektu " W tańcu razem" z budżetu gminy. Część kosztów realizacji warsztatów ponieśli rodzice uczestników, którym bardzo dziękujemy za współpracę.  Cieszymy się, że tak bardzo zależy rodzicom naszej młodzieży na ich rozwoju. Finałem zajęć był występ w Skoraszewicach  na otwarciu boiska wielofunkcyjnego.  Karolina Grześkowiak i Zuzanna Nauhoff - Ley.

W tym roku po raz pierwszy zaplanowano, iż 10 grudnia obędą się obchody Europejskiego Dnia Prawnika. Obchody te miały na celu podnoszenie świadomości prawnej społeczeństwa.
  W związku z tym na zaproszenie Zespołu Szkół w Pępowie odpowiedział adwokat Piotr Markowski. Pan prawnik  przekonywał uczniów z klas III i II gimnazjum, iż prawo odnosi się do wszystkich dziedzin życia. Na podstawie różnych przykładów przybliżył uczniom rolę prawa, funkcję wymiaru sprawiedliwości. Na spotkaniu poruszona została także tematyka odpowiedzialności karnej nieletnich, zatrudniania małoletnich, zakupów przez Internet. Adwokat przybliżył także uczniom, czym zajmują się radcowie prawni oraz adwokaci.

Składamy serdeczne podziękowania panu adwokatowi Piotrowi Markowskiemu za przybycie do naszej szkoły i przybliżenie uczniom tematyki związanej z prawem.