„Pali się! Pali się! Pali się! Pali się!

Biegną strażacy, rzucają liny,

Tymi linami ciągną drabiny,

Włażą do góry, pną się na mury,

Tną siekierami, aż lecą wióry!

Czterech strażaków staje przy pompie -

Zaraz się ogień w wodzie ukąpie”. (J. Brzechwa)

Tymi słowami można określić pracę naszych dzielnych strażaków.

Uczniowie klasy Ic i Id  wraz z wychowawczyniami byli na wycieczce w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Pępowie. Dzieci zostały bardzo mile i serdecznie przyjęte przez Strażaków, którzy z zaangażowaniem i przyjaznym uśmiechem opowiedzieli na czym polega ich praca. Dużo radości sprawił dzieciom pokaz umundurowania oraz sprzętu strażackiego. Każdy mógł przymierzyć hełm strażacki, wejść do kabiny wozu  oraz polać wężem strażackim kolegów     i siebie.

Wizyta wywarła na dzieciach ogromne wrażenie, pokazała jak odpowiedzialna  i trudna jest praca strażaków.

Uczniowie klasy Ic i Id wraz z wychowawczyniami  serdecznie dziękują Strażakom z OSP w Pępowie za umożliwienie poznania specyfiki ich pracy  oraz udzielenie wskazówek na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Dnia 22 kwietnia 2015r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Gostyniu po raz piąty odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny „Myślenie w cenie”. W matematycznych zmaganiach wzięło udział 22 uczniów z powiatu gostyńskiego. W skład komisji wchodzili wszyscy opiekunowie uczestników konkursu.

Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Olga Maciejewska z klasy VIa, Mikołaj Plackowski z klasy VIa i Dominik Klemczak z klasy VIb. Zadaniem uczniów było rozwiązanie 5 trudnych zadań w czasie jednej godziny. Z naszej szkoły największy sukces odnieśli: Olga Maciejewska i Dominik Klemczak, zdobywając IV miejsce.

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody.

Serdecznie Gratuluję!

Daria Klimaszewska