DZIEŃ PATRONA

Dzień Patrona w klasach IV-VI szkoły podstawowej przebiegał w tym roku pod hasłem JAN PAWEŁ II – PAPIEŻ PIELGRZYM.  Rozpoczął się Mszą św. w pępowskim kościele, w której uczestniczyli uczniowie,  wychowawcy i dyrekcja  naszej szkoły. Po nabożeństwie wszyscy zgromadzili się przy pomniku Świętego  Jana Pawła II, gdzie odśpiewano Hymn Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.  Następnie uczniowie klas IV-VI udali się do szkoły, aby wziąć udział w dalszej części obchodów Dnia Patrona.  Podczas uroczystego spotkania w sali gimnastycznej  społeczność szkolna  obejrzała  prezentację multimedialną „Karol Wojtyła – droga do świętości”, która przypomniała młodemu pokoleniu niezwykły życiorys Patrona Szkoły. Publiczność w podniosłym nastroju  wysłuchała recytacji wierszy  i wspomnień   o Karolu Wojtyle.

Dalsza część uroczystości była bardzo widowiskowa, ponieważ każda  klasa  zaprezentowała  w ciekawy sposób jedną zagraniczną  pielgrzymkę  Ojca Świętego.  Na scenie pojawili się m.in. rozśpiewani Meksykanie, czarnoskórzy mieszkańcy RPA i mieszkanka Biskupizny.  Dzięki dużemu zaangażowaniu uczniów i wychowawców przedstawione   scenki   w pełni oddawały charakter i atmosferę pielgrzymek Jana Pawła  II do różnych zakątków świata. Występy zostały nagrodzone nie tylko gromkimi brawami, ale także upominkami i pamiątkowymi dyplomami.

Podczas obchodów Dnia Patrona wręczono również nagrody laureatom konkursu poetyckiego „Nasza szkoła i jej Patron”. Jury w składzie: p.Z.Przeniczka, p.M.Wachowiak i p.J.Góźdź najwyżej oceniło wiersz Julii Waleńskiej z kl.Vb, II miejsce przyznano Monice Sędłak z kl. IVa, a III -Sławomirowi Michalskiemu z kl.IVa. Wyróżnienie otrzymała Aleksandra Baranowska z kl.Vb. Dziękujemy  uczniom, którzy wzięli udział w konkursie!

Wszystkie upominki ufundowała Rada Rodziców działająca przy Zespole Szkół w Pępowie.