JESTEM MŁODYM PATRIOTĄ

Uczniowie klas szóstych wzięli udział w szkolnym konkursie historycznym „Jestem młodym patriotą”. Uczestnicy zmierzyli się z poleceniami w formie pisemnej, dotyczącymi odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Zadania polegały na dopisaniu faktów historycznych do podanych dat, wymienieniu tytułów piosenek patriotycznych związanych z wcześniej podanymi wydarzeniami, wskazaniu postaci walczących o niepodległość Polski, podaniu tytułów obrazów oraz ich autorów oraz wskazaniu utworów literackich i ich twórców.

Komisja konkursowa w składzie: p. Arleta Adamek, p.Alina Nowacka, p. Joanna Góźdź, p.Lidia Muszyńska, p. Dariusz Kałmuczak wyłoniła zwycięzców:

I miejsce  z kl. VI a Aleksandra Skrzypczak, Mikołaj Plackowski, Kamil Przybyłka, Wojciech Waleński i z kl. VIb  Alicja Woźniak – wszyscy uczniowie uzyskali  33 p. możliwe do zdobycia;

II miejsce  Agnieszka Klemens z kl. VIb - 32,5 p.

III miejsce  Dawid Kaczmarek z kl. VIa i Joachim Przybylski z kl. VIb – 31,5 punktów.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.