IV moduł “Empatia”

IV moduł “Empatia” Międzynarodowego projektu edukacyjnego Emocja w klasie 1b

"Empatia" - ważne słowo w życiu każdego z nas. Uczniowie klasy 1b poznali jego wartość i ogromne znaczenie, realizując IV moduł Międzynarodowego projektu edukacyjnego Emocja. Zrozumieliśmy, co to znaczy być empatycznym. Pomogły nam w tym opowiadania, wiersze, filmy, wspólne rozmowy i dźwięki emocji. Daliśmy także upust swojej fantazji i wyobraźni ozdabiając empatyczne okulary, wypisując uczucia na kolcach jeżozwierza i malując emocjonalne buźki. Dzieci rysowały Emocjuszy, ucząc się przy tym empatii i rozumienia perspektywy odczuwania emocji drugiego człowieka. Czytaliśmy opowiadania o Tygrysie oraz zobaczyliśmy Grufołaka - uczniowie pisali na kartce emocje, które wystąpiły podczas nagrania. Zaprojektowaliśmy kolorowe skarpetki, aby uczcić Światowy Dzień osób z Zespołem Downa. W tym ważnym dniu mieliśmy okazję porozmawiać o akceptacji, tolerancji i empatii w stosunku do osób z rozmaitymi problemami. Jak zawsze skorzystaliśmy z genialnej prezentacji multimedialnej w celu dopełnienia naszych zajęć.