Dnia 12 lutego br. w bibliotece szkolnej gościł podróżnik, publicysta, współtwórca książki "Podróże do granic", pan Robert Czerniak z Mosiny.

Pomysłodawcą spotkania była Biblioteka Powiatowa z Gostynia, która współpracując z Gminną Biblioteką Publiczną w Pępowie, zaprosiła autora do naszej szkoły.

Pan Robert Czerniak  rozpoczął opowieść od tego, jak z cukiernika stał się podróżnikiem i zaraził swoją pasją syna Joachima.

Zarówno prezentowana książka, jak i całe spotkanie to relacja z podróży pana Roberta i jego syna po odległych kontynentach, gdzie przemierzyli wspólnie dwanaście krajów Ameryki Łacińskiej, z powrotu do Polski i walki Joachima z nowotworem mózgu a następnie  wyprawy i pokonania na rowerze 10 000 kilometrów australijskich bezdroży.

Wspomnienia z podróży, walkę z przeciwnościami, dążenie do wyznaczonego celu nasz gość wzbogacił fragmentami filmów, zdjęciami, ilustracjami i eksponatami.

Na zakończenie spotkania bardzo gorąco zachęcał słuchaczy uczniów klasy VIIa do marzeń- czy tych bliskich czy odległych, a w przyszłości do ich spełnienia i realizacji.

Wszystkich tych, którzy są pasjonatami wypraw w nieznane oraz zainteresowanych książką "Podróże do granic" zapraszamy do biblioteki szkolnej.

Tradycyjnie już, każdego roku w czasie ferii zimowych w bibliotece gminnej  organizowane są zajęcia dla dzieci. W tym roku odbyły się dwa spotkania pod hasłem: „Dzień Babci i Dziadka” oraz „Zima.”

Panie pracujące w bibliotece zarówno gminnej jak i szkolnej, przygotowały różnorodne propozycje działań w formie: zabaw, tańca, piosenek, krzyżówek, kolorowanek. Dzieci wykonały również dla swoich babć i dziadków laurki z życzeniami oraz ciekawe prace plastyczne o tematyce zimowej.

Każde spotkanie panie rozpoczynają od krótkiej rozmowy na temat biblioteki, książek i roli czytania w życiu człowieka. Stałym elementem jest głośne czytanie książki lub fragmentu związanegoz tematem zajęć.  Tym razem były to opowiadania pt; „Martynka . Wakacje u dziadków” i „Zimowa stołówka” .

Pobyt dzieci w bibliotece pozwala im pożytecznie i w miłej atmosferze spędzić wolny czas, a bibliotekarzom daje okazję do zaprezentowania księgozbioru i zachęcenia najmłodszych do czytania.

Dziękujemy za liczny i aktywny udział w naszych spotkaniach.