Dzień Patrona „Jan Paweł II Świętymi Bądźcie”

10 kwietnia 2015r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona pod hasłem: Jan Paweł II Świętymi Bądźcie. Nad obchodami pracowali od miesiąca wszyscy uczniowie wraz ze swoim wychowawcami. Przedstawiciele klas wylosowali jedną postać kanonizowaną lub beatyfikowaną przez Jana Pawła II a byli to:

• Faustyna Kowalska

• Piotr Jerzy Frassati

• Edmund Bojanowski

• Karolina Kózka

• Maksymilian Maria Kolbe

• Joanna Beretta Molla

• Jadwiga Królowa Polski

• Urszula Ledóchowska

• Michał Kozal

• Matka Teresa z Kalkuty.

Każda klasa wykonała gazetkę w swojej sali związaną tematycznie ze świętością danej osoby.

O godzinie 8.45 została odprawiona Msza św. z udziałem pocztu sztandarowego , której przewodniczył ks. J. Jaworski. Liturgię uświetniał swym śpiewem chór szkolny pod przewodnictwem p .Leszka Żelaznego. Następnie udaliśmy się pod pomnik Św. Jana Pawła II aby złożyć kwiaty i zapalić znicze oraz zaśpiewać hymn Rodziny Szkół Jana Pawła II.

Uczniowie wrócili do kościoła na drugą część obchodów, w której mogli wykazać się swoimi pomysłami i talentami aktorskimi, gdyż musieli pokazać fragment z życia swojego świętego. Młodzi aktorzy włożyli w powierzone zadania wiele serca i zaangażowania. Podczas uroczystości w tle towarzyszyła nam prezentacja multimedialna, która pomogła zgromadzonym jeszcze lepiej zrozumieć wagę oraz znaczenie świętości tak ważnych postaci.

Uroczystość okazała się niezwykle wartościową lekcją, gdyż pomogła zrozumieć słowa wypowiedziane przez Jana Pawła II, w których stwierdzał, iż „święci nie przemijają i każdy może zostać święty”

Nad całością obchodów czuwały panie: Anna Raczkiewicz i Danuta Szczęsna współpracując z wychowawcami.