3 czerwca 2026r. w naszej szkole odbyła się „premiera” spektaklu A. Mickiewicza „Dziady cz. II” połączona ze zjazdem byłych członków Koła Teatralnego przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Pępowie (z okazji jubileuszu 30- lecia działalności koła) i z wystawą jego dorobku. Poprzedniego dnia (2.06.26) przedstawienie obejrzeli również pępowscy seniorzy oraz rodziny naszych młodych aktorów. Społeczność szkolna będzie mogła zobaczyć ten niezwykły spektakl 4 września 2026 r. w sali GOKSiAL-u, w ramach akcji „Narodowego Czytania”.
W spektaklu wystąpili
Guślarz – Natalia Waleńska
Starzec – Aleksandra Naskręt
Aniołki
– Gabriela Kucharska
– Kamil Małecki
Widmo złego pana - Zofia Piniewska
Zosia – Maja Jankowiak
Kruk – Maksymilian Grobelny
Sowa – Anna Matysiak
Dziewczyna/ matka – Roma Lewandowska
Chór ptaków
– Nikodem Małecki
– Małgorzata Łapawa
Taniec ptaków – Lena Kempa, Helena Latuszek, Lilianna Stanisławska, Pola Wojtkowiak, Nadia Wolna, Zosia Wyzujak
operator dźwięku - Aleksander Nożewski
operator światła – Emirhan Halil
scenariusz i reżyseria - Mirosława Bigaj
choreografia - Karolina Sierakowska
kostiumy – Ewa Migdalska
zdjęcia – Magdalena Bigaj
opracowanie filmu – Tomasz Jarus
Dziękujemy
- Zarządowi GS Samopomoc Chłopska w Pępowie za ufundowanie placka drożdżowego dla uczestników jubileuszowego zjazdu koła teatralnego,
- p. Tomaszowi Jarusowi za stworzenie jubileuszowego filmu prezentującego działania Koła na przestrzeni 30 lat, uaktualnienie cyfrowego archiwum koła teatralnego
i prowadzenie strony koła teatralnego, - p. Zbyszkowi Waleńskiemu za wyczarowanie żaluzji w holu SP,
- panom Krzysztofowi Zmysłowskiemu i Tomaszowi Gruetzmacherowi za pomoc w zaciemnieniu holu szkolnego,
- Bibliotece Gminnej i Goksial-owi w Pępowie, p. Ireneuszowi Chmielarczykowi, panom Robertowi i Szymonowi Pietrowskiemu oraz p. |Zuzannie Neyhoff – Ley
za nieodpłatne użyczenie sprzętu i pomoc w aranżacji oświetlenia spektaklu, - paniom Monice Hauza i Klaudii Czabajskiej za warsztaty charakteryzatorskie dla członków koła teatralnego oraz za motylka,
- rodzicom aktorów za cierpliwość i pomoc wszelaką,
- p. Karolinie Nożewskiej za pomoc w stronie organizacyjnej zjazdu,
- paniom w kuchni za pomoc w przygotowaniu ciepłych napojów dla uczestników zjazdu,
- paniom sprzątającym za anielską cierpliwość, z jaką znosiły utrudnienia w ich pracy wynikające z „zawłaszczenia” holu SP przez koło teatralne
- oraz tym wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji jubileuszowego spektaklu i organizacji zjazdu członków koła teatralnego.


Wystawa z okazji jubileuszu 30 lat działalnosci koła teatralnego:
Próby do jubileuszowego spektaklu:
Jubileuszowy spektakl Koła Teatralnego ("Dziady" - początek):














