Poranek patriotyczny

W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w poranku  patriotycznym. Spotkanie poświęcone było 98.rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu obowiązywał strój galowy przyozdobiony kotylionami narodowymi.

11 listopada 1918 roku był przełomowym dniem w dziejach naszej ojczyzny. Po 123 latach Polska odzyskała niepodległość. Walka o granice i  scalanie ziem, mających tworzyć II Rzeczpospolitą wówczas się zaczęła. Prawie dwadzieścia lat później w 1937 roku, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uznał, że Święto Niepodległości obchodzone będzie 11 listopada, ”jako rocznica odzyskania przez naród polski niepodległego bytu państwowego i jako dzień po wsze czasy związany z wielkim imieniem Józefa Piłsudskiego, zwycięskiego wodza narodu w walkach o wolność ojczyzny”