W Poznaniu jest atrakcji wiele.

2 grudnia uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do stolicy Wielkopolski – Poznania. Tego dnia dzieci obcowały z Katedrą, Bramą Poznania, Muzeami: Archeologicznym i Rogalowym.

Wyprawę rozpoczęliśmy od wizyty w pierwszej polskiej katedrze pochodzącej z X wieku. Wyjątkowy charakter temu pobytowi nadało przyjęcie przez uczniów Komunii Świętej, która została udzielona specjalnie dla nich, aby nie przerwali zbierania „pierwszych piątków”. Kolejnym punktem programu była Brama Poznania. Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego opowiada o powstawaniu państwa polskiego. W Muzeum Archeologicznym dzieci obejrzały film 3D ukazujący kształtowanie się naszej państwowości. Następnie odwiedziliśmy Rogalowe Muzeum Poznania. Dowiedzieliśmy się, skąd pochodzi kształt rogala świętomarcińskiego, jaka jest jego receptura, a nawet sami mogliśmy brać udział w wypieku tego smakołyku pod okiem Rogalowego Mistrza oraz kupić rogale do rodzinnej degustacji. Zapoznaliśmy się również z gwarą wielkopolską. Aby wycieczka uchodziła za udaną, należało odwiedzić McDonald's – tak też się stało. Do domów wróciliśmy zmęczeni, pełni wrażeń. Szykujemy się do kolejnej wyprawy w nieznane.