Planeta Energii

Dnia 10.02.2016r. uczniowie klas 3b i 3c uczestniczyli w zajęciach podsumowujących udział w konkursie ,,Planeta Energii”.

Głównym celem tego programu jest propagowanie wiedzy z zakresu bezpiecznego i racjonalnego użytkowania energii elektrycznej.

W podsumowaniu i uzupełnieniu wiadomości pomógł trzecioklasistom praktykujący specjalista- elektryk, pan Łukasz Hensel (tata Nikoli z 3b). Pan Łukasz rozmawiał z dziećmi na temat elektrowni w Polsce,  mówił o  odnawialnych   i nieodnawialnych źródłach energii, przedstawił budowę prostych obwodów elektrycznych wyjaśniając jednocześnie pojęcia: ,,prąd stały”, ,,prąd zmienny”, sporo czasu poświęcił zagadnieniom związanym z bezpiecznym użytkowaniem urządzeń elektrycznych oraz odpowiedział na mnóstwo dziecięcych pytań związanych z tematem spotkania.

Zajęcia były bardzo ciekawe, inspirujące, usystematyzowały wcześniej zdobytą wiedzę uczniów.