Rękodzielnicy zostali nagrodzeni.

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, 21 grudnia 2015 r. rozstrzygnięty został konkurs na kartki i ozdoby bożonarodzeniowe. Jak zawsze, liczny udział wzięli uczniowie z klas IV-VI Szkoły Podstawowej i I-III Gimnazjum. Młodsi uczniowie wykonali śnieżynki quillingowe a ich starsi koledzy kartki świąteczne i ręcznie malowane bombki. Jury konkursowe w składzie: p. Hanna Grobelna, p. Bernadeta Kaźmierczak, p. Sylwia Grzelczak i p. Alina Nowacka wyłoniło spośród wielu prac, te najpiękniejsze, niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju.

Laureatami w kategorii „kartka świąteczna” z klas gimnazjalnych zostali: Piotr Waleński, Izabela Stanisławska, Tomasz Żeglarski, Natalia Małecka, Aleksandra Rolnik, Norbert Żeglarski, Tomasz Kopciński, Dagmara Gleń, Martyna Cieplik.

W kategorii „Ozdoba świąteczna”, najpiękniejsze bombki wykonali następujący gimnazjaliści: Julia Fabisiak, Julia Ratajczak, Weronika Kuźnicka, Krzysztof Małecki i Martyna Sarbinowska.

Wyróżnienia i tytuł laureata wśród uczniów Szkoły Podstawowej przyznano: Miłoszowi Grzonce, Julii Waleńskiej, Julii Wajn, Darii Klemens, Marii Bzodek, Dominice Marciniak, Mikołajowi Maciołce, Damianowi Rolnikowi, Wiktorii Koniecznej, Natalii Dobrosz, Julii Kołodziejczak, Izabeli Kupczyk, Marii Fabisiak, Zofii Kuczyńskiej, Amelii Koncewicz i Julii Szymczak.

Dyplomy i nagrody rzeczowe wręczyła laureatom p. dyrektor Cyryla Krajka, która nie kryła zadowolenia z faktu, iż z roku na rok, udział w konkursach rękodzielniczych bierze coraz więcej chętnych a ich prace są ozdobą szkolnych choinek, girland i świątecznych kącików.

Dziękujemy Radzie Rodziców działającej przy Zespole Szkół w Pępowie za ufundowanie pięknych nagród dla laureatów i słodkich łakoci dla wszystkich uczestników konkursu. Dziękujemy p. Pawłowi Andrzejewskiemu, który już od wielu lat wykonuje dyplomy na konkursy rękodzielnicze i uwiecznia na fotografiach zarówno same prace, jak i przebieg podsumowań konkursów i ceremonię rozdania nagród. Dziękujemy przede wszystkim uczestnikom konkursu i już dziś zapraszamy do udziału w kolejnym współzawodnictwie, tym razem o tematyce wielkanocnej.