„Energetyczna 3a”

Co to jest prąd? W jaki sposób dociera do naszego domu? Skąd go czerpiemy i jak powinniśmy go oszczędzać? Na te pytania odpowiedź uzyskali uczniowie SP w Pępowie. Klasa 3a wraz z wychowawcą, odwiedzili Biuro Senatora Mariana Poślednika i uczestniczyli w warsztatach nt. energii. "Energetyczna 3a" dowiedziała się jakie mamy źródła pozyskiwania energii, w jaki sposób powstaje prąd z węgla, wiatru, wody i słońca. Na koniec zajęć mali naukowcy mogli obserwować w jaki sposób rozchodzą się wyładowania elektryczne w kuli plazmowej. Każdy mógł dotknąć kuli plazmowej i dowiedzieć się jak ona działa. Na koniec zajęć uczniowie otrzymali zadania do wykonania. Każdy musiał się pochwalić informacjami, które zapamiętał z warsztatów.