Uczcijmy Niepodległość - 11 listopada.

W przeddzień Święta Niepodległości  uczniowie młodszych klas Szkoły Podstawowej w Pępowie wraz z wychowawczyniami i nauczycielami upamiętnili 11 listopada patriotycznym marszem ulicami Pępowa. Mali patrioci odwiedzili urzędy, zakłady pracy, sklepy, parafię, a napotkanym przechodniom wręczali biało-czerwone chorągiewki wraz z patriotycznym pozdrowieniem „Uczcijmy Niepodległość - 11 listopada”. Przemarsz odbywał się przy dźwiękach żołnierskich pieśni, które „wyciągnęły” mieszkańców Pępowa z domów i zachęciły do wspólnego świętowania. Happening został odebrany przez lokalną społeczność bardzo pozytywnie. Ludzie uśmiechali się, śpiewali, z ochotą przyjmowali chorągiewki, a ksiądz kanonik Henryk Szwarc z wielkim entuzjazmem pomachał uczestnikom pochodu biało-czerwoną flagą.

Manifestacja patriotyczna ulicami Pępowa odbyła się już po raz drugi. Ponadto wychowawczynie klas I-III na stałe chcą ją wpisać  do planu pracy dydaktyczno-wychowawczego oraz pragną,  by marsz stał się tradycją naszej szkoły.

Szczególne podziękowania należą się osobom,  które zapewniły piękną oprawę przemarszu patriotycznego. Dziękujemy p. Ireneuszowi Matyli za zasponsorowanie biało-czerwonych chorągiewek, p. Grzegorzowi Wabińskiemu i strażakom z OSP Pępowo, p. Szymonowi Marciszakowi i p. Dariuszowi Nowackiemu, za czuwanie nad bezpieczeństwem przemarszu oraz p. Dominikowi Szczęsnemu za użyczenie sprzętu nagłaśniającego.

Do zobaczenia za rok!