Cegielnia w barwach jesieni

W słoneczny piątek 2 października 2015 roku uczniowie z klas 3 b i 3 c pod opieką wychowawczyń wyruszyli na pieszą wycieczkę na Cegielnię. Pomysłodawczynią i jedną z organizatorek przedsięwzięcia była mama Marcina z 3b  - pani Violetta Mostowska-Śląska.

Podczas marszu dzieci obserwowały jesienne zmiany w przyrodzie: opustoszałe pola, powoli wybarwiające się liście na drzewach, spadające kasztany. Po dotarciu na miejsce był czas na gry i zabawy rekreacyjne. Potem mamy (pani Violetta Mostowska-Śląska i pani Justyna Gierlik) przygotowały ognisko, przy którym dzieci smażyły kiełbaski. Były również pieczone ziemniaki. Podczas spaceru wokół  zbiornika wodnego pani Violetta opowiadała o hobby swojej rodziny - wędkowaniu. Pokazała dzieciom stanowiska wędkarskie na Cegielni, podium dla uczestników  zawodów w łowieniu ryb, podzieliła się ciekawymi informacjami na temat wędkowania. Pogoda w tym dniu wyjątkowo dopisała. Po raz kolejny okazało się, że nie trzeba daleko wyjeżdżać, żeby aktywnie i ciekawie spędzić czas. Wystarczy pójść na spacer po gminie Pępowo.