Pasowanie na ucznia

W roku szkolnym 2015/2016 naukę w klasach pierwszych w Szkole Podstawowej w Pępowie rozpoczęło 58 uczniów. Dzieci będą się uczyły w trzech oddziałach szkolnych pod opieką swoich wychowawczyń: klasa I a - pani Alicja Olszak, klasa I b - pani Violetta Rolnik, klasa I c - pani Beata Kaczmarek. Uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia odbyło się  pierwszego  września przy licznie zgromadzonej publiczności. Gościem  honorowym uroczystości  był wójt gminy- pan Stanisław Krysicki. Pierwszaki złożyły ślubowanie przy sztandarze szkoły, a aktu pasowania dokonały panie dyrektor: Cyryla Krajka i Urszula Latuszek. Dzieci otrzymały okolicznościowe dyplomy i upominki dbające o ich bezpieczeństwo podczas drogi do szkoły. Autorką reportażu fotograficznego i pamiątkowych zdjęć klas pierwszych jest pani Małgorzata Śląska. O oprawę artystyczną i sprawne przeprowadzenie uroczystości zadbali uczniowie klas trzecich i ich wychowawczynie: pani Izabela Marszałek, pani Ewa Matyla i pani Arleta Sierszulska.